Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarının ödenebilmesi ve dayanışma ruhunu yaşatması için uygulamaya koyduğu ‘Askıda Fatura’ uygulaması yüzleri güldürdü. ‘askidafatura.luleburgaz.bel.tr’ adresi üzerinden uygulamaya giren hayırsever vatandaşlar, şimdiye kadar 22 bin 456 TL tutarındaki 207 adet faturayı ödedi.

Hayata geçirdiği destek paketleriyle sosyal belediyecilik uygulamalarında önemli yol kat eden Lüleburgaz Belediyesi, ‘Askıda Fatura’ uygulamasıyla kentte yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor.

Lüleburgaz Belediyesi, 2022 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarının ödenebilmesi ve dayanışma ruhunu yaşatması için ‘Askıda Fatura’ uygulamasını başlattı.

83Fd4294 A340 444C 9Be8 9Bfc869C399A

207 Adet Fatura Ödendi

Gizliliğin ön planda olduğu uygulama kapsamında, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde kaydı olan ihtiyaç sahibi vatandaşların listesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne iletiliyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen listedeki faturalar da Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli tarafından sisteme yükleniyor. İsim ve soy ismin yer almadığı, sadece fatura tutarının yansıtıldığı uygulamada vatandaşlar ödeme yaptığı kişiyi görmeden askıdan fatura alıyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yaklaşık 2 yıldır gerçekleşen uygulamada, ‘askidafatura.luleburgaz.bel.tr’ adresi üzerinden uygulamaya giren hayırsever vatandaşlar, şimdiye kadar askıdaki 22 bin 456 TL tutarındaki 207 adet faturayı ödedi.

Kırklareli’nde İşçi, Dökülen Mıcırın Altında Kaldı Kırklareli’nde İşçi, Dökülen Mıcırın Altında Kaldı

10 Aralık 2023 tarihi itibariyle askıdaki tüm faturalar ödenmiş oldu. (Haber Merkezi)