Lüleburgaz Belediyesi’nin 2020 yılında hizmete açtığı Sabahattin Ali Parkı, 7’den 70’e vatandaşların uğrak noktası haline geldi. 3.965 metrekare yüzölçümüne sahip park, sonbaharın bu günlerinde ziyaretçilerine kaliteli zaman geçirme imkanı sunuyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nce Gençlik Mahallesi’nde oluşturulan Sabahattin Ali Parkı’nda vatandaşlar sonbaharın bu güzel günlerinde vakit geçirirken kimi yürüyüş yapıyor, kimi de termosunu alıp çayını yudumluyor.

Atıl araziyken 3.965 metrekare alanda oluşturulan Sabahattin Ali Parkı’nın bulunduğu bölgenin önceki durumu ile şimdiki durumu arasındaki farkı kıyaslayan çevre sakinleri, parktan memnuniyetini dile getirdi.

273a0df7-d87f-4b22-8b3e-85babafba090

Parkın herkes tarafından korunup kollanması için çağrıda bulunan mahalle sakinlerinden Sabiha Öztürk; “Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Buraya güzel bir park yaptı, bu parkın korunması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

İçinde futbol, basketbol sahaları, çocuk oyun alanları, spor aletleri, yürüyüş parkurları ve oturma grupları bulunan park Gençlik Mahallesi Eray Sokak ile Görkem 5. Sokak kesişiminde yer alıyor. (Basın Bülteni)

Editör: Haber Merkezi