Sergi açılış törenine Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Şencan ve çok sayıda vatandaş ile kursiyer katıldı.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı içinde düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri kurslarına 320 civarında yetişkin kursiyerin katıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılı içinde Kültür Sanat Akademisi bünyesinde Seramik, Dekoratif Ahşap Süsleme, Makrome, Çini, Kara Kalem ve Yağlı Boya kurslarımızda yetişkin kursiyerlerimize alanında uzman eğitmenler tarafından eğitimler verildi. Veliköy, Kızılpınar ve Bağlık Mahalle Evlerimizde ise Hazır Giyim Dikiş ve Makine Nakışı alanlarında eğitimler verildi. Kursiyerlerimizin yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri bugün açılışını yaptığımız sergide görücüye çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.   

1-764

Balkan Temsilcileri Edirne'den Haykıracak Balkan Temsilcileri Edirne'den Haykıracak

 Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri Yıl Sonu Sergisi’nin 2 gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda açık olacağını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik anlamında birbirinden değerli çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Özellikle ev hanımlarımız Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evlerimizde açılan kurslarımıza katılarak, hem sosyalleşme hem de ev ekonomilerine katkı sağlama imkanı buluyorlar. Bu vesile ile vatandaşlarımızı bu güzel çatı altında birleştiren çok değerli kurs hocalarımıza ve eğitmenlerimize tüm kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyorum. Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri kurslarımız önümüzdeki yıllarda da büyüyerek devam edecek” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi