Diyanet İşleri Başkanlığı'nın önemli hizmet alanlarından olan gençlik hizmetlerini daha etkin kılabilmek, il genelinde hizmet birlikteliğini sağlayabilmek, karşılaşılan sorunları ile çözüm yollarını gündeme getirmek ve tecrübe paylaşımı yapmak amacıyla Sungurbey Toplantı Salonu ile Diyanet Gençlik Merkezinde düzenlenen seminer oldukça verimli geçti.

Seminer İl Müftüsü Yusuf Eviş'in açış konuşmasıyla başladı.

Müftü Eviş, konuşmasında “Gençlere yönelik din hizmeti sunuyor olmak, gençlerin manevi hayatlarına dokunuyor olmak Allah'ın büyük bir lütfudur. Böyle bir görev sadece meslek gereği yapılan bir iş olarak görülmemelidir. Aynı zamanda bu Allah'ın rızasını kazanmak için büyük bir fırsattır. Bunun için imkânlar ve vakit iyi kullanmalıdır.

438262968 820607896767025 4235961421983161845 N

Gençlere yönelik aşk ile hizmet sunuyor olmanızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu seminerde tecrübe paylaşımı yapılacak, iyi ve eksik yönlerimiz görülecek, bundan sonraki hizmetlerimize önemli katkı sunulacaktır. Talepleriniz tarafımızca kayıt altına alınacak ve çözümü noktasında elimizden gelen yapılacaktır. Bu vesileyle seminerin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor tekrar her birinize teşekkür ediyorum" dedi.

Seminer konuşmacıların sunumlarıyla devam etti. İl Müftü Yardımcısı Ramazan Özdemir, KYK çalışanı Kerem Güngör, İl Gençlik Koordinatörleri Samet Çiçen ile Ayşe Nur Özlek, İzci Liderleri Davut Zemlikli ile Yusuf Uzan, Manevi Danışman Arzu Hasçelik, Sosyal Medya Sorumlusu ve Diyanet Haber Temsilcisi Hasan Aksan sunum yaptı.

Seminerde konuşmacılar tarafından gençlere yönelik yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin önemi, gençlerle sağlıklı iletişim kurma teknikleri, gençlerle iletişimde karşılaşılan sorunlar, sosyal medyanın gücü, etkin kullanımı, avantaj ve dezavantajları, yürütülen faaliyetlerin haber değerleri, sosyal medyada mahremiyet, merkezden gönderilen projeler ile mahallinde yürütülen projeler, gençlere yönelik atölye ve eğitim programları, kurumlar arası işbirliği gibi konularda tecrübe paylaşımı yapılarak gözlemlenmiş teknikler ve çözüm stratejileri katılımcılara sunuldu.

"Hangi Çılgın Bana Zincir Vuracakmış? Şaşarım!” "Hangi Çılgın Bana Zincir Vuracakmış? Şaşarım!”

Programın sonunda manevi danışmanlar tecrübe paylaşımı yaparak gözlemlemiş oldukları sorunları ve çözüm önerilerini katılımcılara sundular.

438205940 820607470100401 2778935330996056955 N

Editör: Haber Merkezi