Kırklareli Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuruda, İsrail’in  insanlık dışı adımları kınandı. Duyuruda, İsrail’in Gazze’ye yönelik uluslararası hukuk ve insan haklarını ihlal eden işgal ve saldırıları, bütün uluslararası sistemi ve insanlığın medeniyet değerlerini tehdit ettiğini kaydetti.

“Eşitlik Temelinde Bir Gelecek İçin Birlikte Çalışmalıyız” “Eşitlik Temelinde Bir Gelecek İçin Birlikte Çalışmalıyız”

Duyurunun devamında, 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren İsrail’in hedef göstermeksizin bebek, çocuk, yaşlı demden başlattığı saldırılar, bütün insanlığı ve demokrasiyi yıkmakta olduğu aktarıldı. İnsanlığı ulaştığı değerleri korumak için İsrail’i saldırıları ve ablukayı duydurmaya, uluslararası hukuka ve insan haklarına saygılı olmaya davet ettiklerini belirtti.

Bütün Değerlere Saldırıyorlar

Kırklareli Üniversitesi’nden yapılan duyurunun devamında, İsrail’in Filistin topraklarındaki Gazze’ye zalim ve gaddarca saldırıları, büyün insanlığa ve demokratik değerlere saldırı olduğu kaydedildi.  Zira İsrail insanlık dışı saldırıları, insanlığın uluslararası hukuk ve demokratik değerlere inancını kırmaktadır. Bu nedenle dünya kamuoyu ve bütün ülkelerin devreye girerek barışın e adaletin tesis edilmesi gerektiği aktarıldı. (Kadir Sinici)