30. Uluslar arası Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin programı belli oldu. Kırklareli Belediyesi’nin, şehirdeki tüm paydaşlarla birlikte düzenleyeceği festival, dopdolu programıyla misafirlerini ağırlayacak.

23-24 ve 25 Mayıs tarihlerinde Millet Bahçesi’nde gerçekleşecek festivalde, gün boyunca, herkese hitap eden aktiviteler yer alıyor.

Programın detayları şöyle:              

1. GÜN (23.05.2024, Perşembe)

a)      VALİLİK ZİYARETİ

Saat: 10.00 -10.30  / Yer: Valilik  

23 Mayıs Perşembe günü saat 10:00 da Valilik, Kırklareli Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edilecek.

b)     FESTİVAL BAŞLANGICI/

Kortej Başlangıç Saat: 18.00 / Yer: Kırklareli Karagöz Heykeli Önü

İl Protokolü ile birlikte Kortej güzergahının yürünmesi ve Kakava Ateşinin yakılacağı bölgede  açılış konuşmaları yapılacak.

c)      SPOR TURNUVALARI BAŞLANGICI (Tenis, Yüzme, Basketbol, Satranç, Okçuluk) Saat: 10.00 / Yer: Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tesisleri

(Tenis branşı 20 Mayıs 2024 Tarihinde Başlayacak.) 

d)     Kitap Fuarı (18-26 Mayıs 2024) Saat: 10:00 Yer/ İstasyon Caddesi Bizim Park Karşısı
Katılımcı Yazarlar İmza ve Söyleşi:

İnci Yılmaz Şimşek, Gülcan Arıcan, Emel Başar,

Figen Koşar, Şebnem Aydın, İlyas Gündüz, Recep Atmaca, Yasemin Altay, Mahmut İldoğan, Asya Nur Şener, Alaeddin İkican, Sibel Çelikel, İlayda Taşkın Akkkoyun, İbrahim Koser, Nagihan Kruç Şeremet, Nazmi Metin, Züleyha Ekici, Eda Eroğlu, Güler Özçelik, Ulviye Kuccuk, Fahri Coşkun, Sevim Ak, Ulaş Işıklar

e)      Resim, Heykel ve Fotoğraf Sergisi Gar Binası 23 Mayıs-26 Mayıs 2024 Saat:18:00

Resim Sergisi;

Aslıhan Arslanoğlu, Melis Üstün, Duygu Erkan, Derya Ülkü Sert, Atölye/A Plastik Sanatlar Topluluğu

 

Fotoğraf Sergisi: “Bir Balkan Hikayesi” Erhan Baycan, Zisis Fyllaridis

Seramik ve Heykel Sergisi;

Serghei Gulpea, Efe Tan Engin, Süeda Can, Aslıhan Arslanoğlu, Duygu Erkan Derya Ülkü Sert, Meryem Toma, Yasemen Sayılgan

Atölye/A Sanat Topluluğu Resim Sergisi

f)       Bizim Park Kafe Resim Sergisi:

Atölye /A Çocuk Resim Sergisi

İlköğretim Okulları Resim Sergileri

g)      Gencer Savaş Bandosu

Saat: 18.30 / Yer: Özgürlük ve Demokrasi Meydanı

95387B71 D4A4 4Ca8 Bd69 9Addaa34C69F

h)     Kakava Ateşinin Yakılması

Saat: 19.00 / Yer: Özgürlük ve Demokrasi Meydanı

i)        Dans Gruplarının Ortak Gösterisi

 Saat: 19.10 / Yer: Özgürlük ve Demokrasi Meydanı

j)        Yabancı Ekip Gösterileri

Saat: 19.20 / Yer: Özgürlük ve Demokrasi Meydanı

k)      Yaman BAKKAÇ Konseri

Saat: 20.30 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

l)        Gencer SAVAŞ BandosuSaat: 21.00 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

m)   Reynmen Konseri

Saat: 22.00 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)          

442E71A9 5247 4F26 Aa47 56726E180371                                                                                                     

2.GÜN/ (24.05.2024, Cuma) 

a)      Türk Mutfağı Haftası Kırklareli Balkan Şefleri Buluşması Açılış Programı ve Söyleşi Kırklareli Valiliği (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)

Saat: 10.30 / Yer: Rektörlük Kültür Merkezi

b)      Türk Mutfağı Haftası Tanıtım Programları Kırklareli Valiliği (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)

Saat: 13.00-17.30 / Yer: Tren Gar Binası (Millet Bahçesi)

c)       İmza Günü:  Asena Nişikli Saat: 17:00  Yer: Sabahattin Ali Sahnesi

d)      Yabancı Ekip Dans Gösterileri

Saat: 18.30 / Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi

e)      Saat: 19.00 Kırklareli Üniversitesi Müzik Grupları

İrem Omrak , Furkan Atmaca, Grup Kilit, Endonozya Müzik Grubu

Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi

f)       Efe Çakmak Konseri

Saat: 20.30 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

g)      Kırklareli Belediyesi Dans Toplulukları Roman

Saat: 21.30 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

h)      Zara Konseri

Saat: 22.00 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

“Kadın Söyleşisi” Programı Düzenledi “Kadın Söyleşisi” Programı Düzenledi

4B497E90 3424 473E Bb7C 85Ddef4Ecaba

3. GÜN (25.05.2024, Cumartesi) 

a)       Türk Mutfağı Haftası Kırklareli Balkan Şefleri Buluşması Açılış Programı ve Söyleşi Kırklareli Valiliği (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)

Saat:11.00-17.00/ Yer: Tren Gar Binası (Millet Bahçesi) 

b)      Okumak ve Okutmak Konulu Söyleşi/İmza Prof. Dr Üstün Dökmen

Saat:13:00 Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi

c)       Ulaş Işıklar Söyleşi/ İmza Yerelden Evrensele Kurmaca Dünyalar

Saat:15:00 Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi

d)      Kırklareli Belediyesi Kültür Sanat Evi Dans ve  Müzik Gösterileri

Saat: 17.00 / Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi      

e)      17:30 Müzikli Çocuk Tiyatrosu

f)       19:00 Konser Kırklareli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu

g)      19:30 Kırklareli Müzisyenler Derneği Çocuk Ritim Gurubu, Yetişkin Darbuka, Müzikalite Grubu, Kapella Bant Yer: Sabahattin Ali Etkinlik Sahnesi

h)      Barış Gülhane ve Kırklareli Belediyesi Çocuk Korosu

Saat: 20.30 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

i)        Kırklareli Belediyesi Ritim Toplulukları

Saat: 21.30 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

Buray Konseri

Saat: 22.00 / Yer: Millet Bahçesi (Ana Sahne)

29Fe9A35 C5E4 4F91 B5E6 F39Baa908Bef

Editör: Haber Merkezi