Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentteki parklarda çocukların güvenle oyun oynamaları, vatandaşların da dinlenebilmeleri sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Belirli bir program çerçevesinde çalışmalarını sürdüren ekipler, hava koşullarına göre aralıksız olarak çalışmalarına devam edecekler. Bu kapsamda Ağustos ayı içerisinde ; Nasreddin Hoca Parkı, Gökkuşağı Parkı ve Defne Park çocuk parkında çalışmalar tamamlandı.

Eylül ayı içerisinde ise; 100. Yıl İzcilik Parkı, Kurtuluş Parkı, Kardelen Park, Aslan Kral Çocuk Parkı, Pınar Park, Karagöz Parkı, Hacivat Parkı, Bademlik Parkı, İstasyon Park

Ekim ayı içerisinde; Göktan Özüpek Parkı Mimoza Parkı, Halil İbrahim Aktaş Parkı, Pınar Mahallesi Eski Teneke Fabrikası Yanı, Uçan Balon Çocuk Parkı, Poyraz Parkı, Ferah Park, Uğur Böceği Parkı, Karayolları Çocuk oyun grubu, Siteler Parkı, Naim Süleymanoğlu Parkı

Kasım ayı içerisinde ; Balkan Çocuk Oyun Alanı, Çam Parkı, Pınar Mahallesi Ay Sokak Çocuk Oyun Parkı, Adile Naşit Parkı, Taş Çocuk Oyun Parkı, Badem Parkı, Çilek Park, Mutlu Çocuklar Parkı, Çınar Park ve Yeşil Elma Parkı'nın bakım-onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanacak.

Bunun yanı sıra Kasım ayı sonuna kadar ise Kırklareli’ne 3 yeni park daha kazandırılacak.

Atatürk Mahallesi’nde Toki Parkı, Pınar Mahallesi Vatan 5. Sokak Park Alanı, Cumhuriyet Mahallesi 184. Sokak Park Alanı yaratılacak burada ki kum havuzu ise 0-3 yaş çocuklar için konsept park olacak.

Kırklareli Belediyesi , engelli çocukları da unutmadı. Çocuk parklarında ki bazı oyuncaklar engelli çocukların da kullanılabileceği gibi düzenlendi.

Başhekim Derdiyok’tan Yaşlılar Günü Mesajı Başhekim Derdiyok’tan Yaşlılar Günü Mesajı

İlk olarak 100. Yıl İzci Parkı ve Gökkuşağı Parkı’na monte edilen engelli çocuk oyun gruplarının, önümüzde ki süreçte ihtiyaç olduğu belirlenen parklara da uygulanacağı ifade edildi. (Kadir Sinici)