DSC_0322DSC_03102023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Haftası kutlama programı 11 Eylül Pazartesi Günü Ziya Gökalp İlkokulu’nda; Kırklareli Valisi Birol Ekici, İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Belediye Başkan Yardımcısı Elmas Büyükdere, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cemalettin Akyüz, İl Emniyet Müdürü Sinan Çamuroğlu, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Kurtuluş Ancak ve Ancak Eğitimle Olur”

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın devamında  Ziya Gökalp İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Elif Yağmur Ebece şiirini okudu.  Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun konuşmasını gerçekleştirdi. Ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş milletler içerisinde yer almasını sağlamak için birinci şartın eğitim olduğunu kaydeden Müdür Özefsun, “ Eğitim öğretime başladığımız bu anlamlı haftada ülkemizin geleceği olan evlatlarımız, öğrencilerimiz okullarına ve arkadaşlarına, öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve gururu içerisindeler. Aynı zamanda kıymetli velilerimiz de çocuklarını öğrenci olarak görmekten gurur duymaktadırlar. Bizler biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak çağdaş milletler içerisinde yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda geleceğimiz olan yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Bu hedef doğrultusunda başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimiz ve öğrencilerimize büyük görevler düşmektedir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ‘En büyük mesele eğitim meselesidir. Ne pahasına olursa olsun eğitim alanında başarıya ulaşmak gerekir. Kurtuluş ancak ve ancak bu yolla olur’ diyerek eğitime verdiği önemi belirtmiştir. Onun açtığı yolda gösterdiği hedefe ulaşmak için Bakanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda Valiliğimizin öncülünde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yeni eğitim-öğretim yılı için tüm tedbirleri alarak okullarımız hazır hale getirdik. “ diyerek yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kırklareli Eğitim Alanında Başarılı Bir İl

Sonrasında Kırklareli Valisi Birol Ekici söz aldı. Okuyan toplumların daha çok geliştiğini ve refah seviyesinin yükseldiğini, Kırklareli'nin de eğitim alanında başarılı bir il olduğunu dile getiren Ekici, "Biz ilk emri oku olan bir inancın sahibiz. Bugün 1 milyon 200 bin öğretmenimiz gece gündüz demeden çocuklarımızı geleceğe hazırlamak ve dünya ile rekabete hazırlamak için var güçleriyle çalışıyor. 3 bin 900 öğretmenimiz ve 52 bin öğrencimiz ile Kırklareli'nin daha ileriye gitmesi için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Vali Ekici, Kırklareli Anadolu Lisesini Ziyaret Etti Vali Ekici, Kırklareli Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

İlk Ders Zilini Vali Ekici Çaldı

Akabinde 4. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine “Hoş Geldiniz”  çiçeği sunuldu. Devamında Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi gösterisini sergiledi. Kırklareli Valisi Birol Ekici gösteri sonrasında ilk ders zilini çaldı ve sınıflarda öğrencilerle bir araya geldi.

52 Bin 702 Öğrenci Dersbaşı Yaptı

İlimizde 11 Eylül Pazartesi günü itibarıyla 52 bin 702 öğrenci dersbaşı yaparken 3900 öğretmen de göreve başladı.   (Ferdi Kurtbayram)  DSC_0290DSC_0306