Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanı Erdal Demirkan, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 9 askerimiz için bir bildiri yayınladı. Erdal Demirkan, Mehmetçiğin katilinin PKK’ya silah veren ABD olduğunu belirterek, NATO üslerine el konulması gerektiğini belirtti. “PKK’nın partisiyle pazarlık masasına oturanlar şehitlerimizi anamaz! Şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve söz veriyoruz: Türkiye bölge ülkeleriyle işbirliği yapacak, ABD yenilecek, PKK ezilecektir!” dedi.

Başkan Demirkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Aralık ayında verdiğimiz 12 şehidimizin kırkı geçmeden yine şehitler verdik. İki gün önce, Pençe-Kilit Harekâtında 9 Mehmetçiğimiz şehit düştü. 4 Mehmetçiğimiz yaralandı. Şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Erdoğan’dan Staj Mağdurlarına Müjde Erdoğan’dan Staj Mağdurlarına Müjde

“Mehmetçiğimizin katili, PKK’ya on binlerce tır silah veren ABD’dir. ABD, PKK için ’kara gücüm’ diyor. YPG/PKK’yı eğitiyor, donatıyor, besliyor. Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde attığımız her mermi PKK ile birlikte onun hamisi olan ABD’yi vuruyor. ABD 30 yıldır Kukla Kürdistan’ı kurmak için PKK’ya destek oluyor. Karşımızdaki düşman, PKK görünümlü ABD’dir.”

Türkiye’nin NATO’dan hemen çıkması gerektiğini vurgulayan Demirkan, “NATO, Türkiye için bir güvenlik şemsiyesi değildir. NATO, bir güvenlik tehdididir. 70 yılı aşkındır üyesi olduğumuz NATO, Türkiye’ye suikastlardan, katliamlardan, provokasyonlardan başka hiçbir şey getirmemiştir. NATO Türkiye’nin düşmanıdır. NATO, dünyanın en büyük terör örgütüdür. NATO’dan çıkacak, bağımsız Türkiye’yi kuracağız” ifadelerini kullandı.

Erdal Demirkan şunları belitti: “İncirlik ve Kürecik üsleri derhal Türk Silahlı Kuvvetleri denetimine alınmalıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi Amerikancı-Fethullahçı darbe girişiminde, İncirlik Üssü’nden kalkan uçaklar Gazi Meclisimizi bombaladı. Kürecik Radar Üssü, 23 binden fazla Filistinliyi katleden İsrail’ i koruyup kolluyor. Üslere el konsun, ABD ve İsrail defolsun!”

PKK’nın partisi DEM Parti derhal kapatılmalıdır. Bölücü teröre özgürlük olmaz! Terör örgütü parti kuramaz. 9 şehidimizin faillerini uzakta aramayın. Failler Ankara’ da, Türkiye Büyük Millet Meclisi sıralarında oturuyor. Terör elebaşısının “heykelini dikeceğiz” diyen, Gazi Meclisimizde PKK lehine sloganlar atan, PKK’ya maddi ve manevi destek veren PKK’nın partisine, 2024 yılında Hazineden 658 Milyon Lira yardım yapılıyor. Bu yardımlar Mehmetçiğimize kurşun, bomba, füze olarak atılmaktadır. PKK’nın partisi bir daha açılmamak üzere kapatılmalıdır.

Komşularla derhal işbirliği yapılmalıdır. Suriye ve Irak ın kuzeyinde İran-Suriye-Irak-Rusya ile ortak harekât düzenlenmelidir. PKK ve IŞİD olmak üzere Amerikan destekli terör örgütlerinin kökü kazınmalıdır. AKP Hükümeti, PKK’ya silah veren ABD temsilcileriyle pazarlık yapmaya devam ediyor, NATO’nun içerisinde çözüm arıyor. O pazarlıkları Mehmetçiğimizin kanı üzerinden yapıyorsunuz. Mehmetçiğimizi şehit eden ABD ile kol kola girerek PKK terörü bitirilemez!”

Emperyalizm, Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylediği gibi ‘Mahv ve perişan’ oluyor. Bu saldırılar ABD emperyalizminin ve İsrail siyonizminin son çırpınışlarıdır.” (Basın Bülteni)