İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Kırklareli dahil 47 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen “NARKOGÜÇ-40” operasyonu haklında bilgi verdi.  

Kırklareli'nde 29 Şubat'ta Nikah Daireleri Boş Kaldı Kırklareli'nde 29 Şubat'ta Nikah Daireleri Boş Kaldı

1 Ton 156 Kg Uyuşturucu Madde ve 14 Milyon 200 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini kaydeden Bakan Yerlikaya, 376 şüpheli zehir tacirinin yakalandığını belirterek; “Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar” şeklinde konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı  İl Jandarma Komutanlıklarınca 535 ekip, 1094 personel ve 21 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile Samsun, Eskişehir, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Kırklareli, Sakarya, Bursa, Batman, Yozgat, Afyonkarahisar, Hatay, Trabzon, Mersin, Konya, Gaziantep, Denizli, Diyarbakır, Manisa, Yalova, Kütahya, Adıyaman, Malatya, Antalya, Muğla, Isparta, Elazığ, Bolu, Mardin, Hakkari, Kırklareli, Kocaeli, Kırıkkale, Çanakkale, Şırnak, Çorum, Siirt, Kırşehir, Zonguldak, Karaman, İstanbul, Aydın, Kahramanmaraş ve Van olmak üzere 47 ilde yapılan "NARKOGÜÇ-40" Operasyonunda 376 şüpheli Zehir Taciri yakalandı.

Operasyonlarda yapılan aramalarda;13 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tüfek ve 15 adet hassas terazi ele geçirildi.

Bakan Ali Yerlikaya; “Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi. (Ferdi Kurtbayram)