Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından icra edilen trafik denetimleri ve bilgilendirme faaliyeti kapsamında; 22 Ağustos 2023 tarihinde yapılan trafik denetimlerinde; 1.193 araç ve sürücüsü denetlendi. Kural ihlali yaptığı tespit edilen 19 sürücüye 41.210 TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlendi. Ayrıca 4 araç trafikten men edilerek, 3 sürücünün sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Jandarma tarafından yapılan açıklamada;

“Lüleburgaz, Demirköy ve Vize İlçelerinde; Kaskımla Güvendeyim projesi kapsamında motosiklet kullanıcılarına yönelik bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.

Kırsal Mahallelerde Sosyal Tesis Projeleri Hayata Geçiyor Kırsal Mahallelerde Sosyal Tesis Projeleri Hayata Geçiyor

Yine “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” projesi kapsamınsa şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlara yönelik genel trafik kuralları konuları, sürücülere yol hipnozu ve uykusuz araç kullanmanın sakıncaları konularında bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.

Ayrıca İğneada ve Evrensekiz Beldelerinde Trafik Jandarması tarafından eş zamanlı olarak ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla Drone ile havadan trafik denetimi faaliyetleri icra edilmiştir.

Trafik denetimlerimizin amacı; cezalandırmak değil, meydana gelebilecek trafik kazalarını engellemek olası kaza sonucu can kaybı ve ağır yaralanmaları azaltmak hedeflenmektedir” dendi. (Haber Merkezi)