Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Şengörür mesajında şunları söyledi;

Japonca Öğrenmek İsteyenler Bu Kursa! Japonca Öğrenmek İsteyenler Bu Kursa!

“30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un 101'inci yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer, her türlü yoksulluğa ve imkânsızlıklara rağmen, Aziz Milletimizin ordusuyla birlikte, adını dünya tarihine şan ve şerefle yazdırdığı bir kahramanlık destanıdır.

Bu anlamlı gün; birlik ve beraberlik duygusunun yüceldiği, vatan sevgisinin en derin şekilde hissedildiği bir gün olarak milletimizin kalbinde yer etmiştir. Tarihin hiçbir döneminde tutsaklığa boyun eğmeyen Aziz Milletimizin vatanımıza ve bayrağımıza göz dikenlere Büyük Taarruz'da yaşattığı hezimeti, milletimiz aynı azim ve kararlılıkla vatanına sahip çıkarak gerektiği zaman bütün dünyaya bir kez daha göstermeye her daim hazırdır.

Bugün, İstiklal Savaşı'nın özverili kahramanlarına, şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet borcumuzu bir kez daha ifade etme günüdür. Onların mücadelesi ve fedakârlıkları sayesinde bugün bizler özgürce yaşamaktayız.

Kırklareli Üniversitesi ailesi olarak, bu büyük zaferin ışığında, bilim ve eğitim alanında aynı azim ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz. Gençlerimizi vatanını ve milletini seven donanımlı bireyler olarak yetiştirirken, ülkemiz ve milletimiz için değer üretmeye devam ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, istiklal ve bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Aziz Milletimizin Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.” (Gülben Gökçen Dönmez)