Kırklareli Valisi Birol Ekici 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Ekici mesajında şunları kaydetti;

“Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, şanlı ordumuzla birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı; zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklara rağmen aziz milletimizin azim ve karlılığı ile kazanılan zaferlerin ardından 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlandırılmıştır.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş nihayetinde 30 Ağustos Zaferi ile milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.

30 Ağustos, Milletimizin hiçbir zillet ve esareti kabul etmeyeceğini; istiklal ve istikbali için tek vücut mücadele edeceğini; birlik, beraberlik ve iman gücüyle aşamayacağı engel olmadığını tüm cihana güçlü bir şekilde haykırdığı günün adıdır. Aziz Milletimiz bu şanlı zafer ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.

Bilinmelidir ki; bundan 101 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz; bütünlüğünü, huzurunu ve güvenliğini hedef alan bedbahtları cesaret ve kararlılıkla bertaraf etmektedir ve etmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta bu kutlu zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. (Gülşah Ayyıldız)

Editör: Emrah Yıldırım