CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu30 Ağustos Zafer Bayramı” sebebiyle basın açıklamasında bulundu. Gündoğdu yayınladığı mesajında şunları ifade etti;

İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar

“Emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi bizler için; tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu şanlı zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Üzerinden 101 yıl geçmiş olan bu Zafer, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal’in yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır.

30 Ağustos özgürlüğe, bağımsızlığa, insanca yaşamaya dair umutların, ancak sonsuz cesaret, fedakârlık ve kahramanlıklarla gerçekleşebileceğini tüm dünya uluslarına göstermiştir. İşte bu onurlu, şanlı ve eşsiz zaferimiz 101 yıldır dünyanın dört bir köşesinde ezilmiş, sömürge ulusların umudu olmuş, mücadelelerinin rehberi olmuştur.

101 yıl önce zor şartlarda vatanın bir karış toprağından dahi vazgeçmeyen, asla pes etmeyen, azmiyle, cesaretiyle, yüreğinin ve bileğinin gücüyle işgalci tüm güçleri dize getiren kahramanlarımızı bir kez daha gururla anıyoruz.

Kahramanlarımızın bize emanet bıraktığı bu büyük zaferle göğsümüz hala kabarırken, milli mücadele ruhuna ve bu ruhla kurulan Cumhuriyetimize karşı sorumluluklarımızı da unutmuyoruz, asla unutmayacağız.

Bu duygularla; Ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin şanlı bir zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyor, bağımsız, laik, demokratik ve çağdaş bir ülke için gözünü kırpmadan mücadele veren, ulusumuza bu cennet vatanı emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu şanlı zaferin tüm kahramanlarını saygı ve minnet ile anıyorum.” (Basın Bülteni)