Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli Adliyesi personeline yönelik Koruyucu Aile Hizmet Modeli bilgilendirme ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Kırklareli Adliyesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda; korunma ihtiyacı içinde olan çocuğun tanımı, koruma altına alınan çocukların hangi hizmet modellerinden yararlandırılabileceği, hangi çocukların koruyucu aile hizmetinden yararlandırılabileceği, koruyucu aile olmak için ailelerin hangi koşulları taşıması gerektiği ve koruyucu aile yanında kalan çocukların ve koruyucu ailelerin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce nasıl desteklendiği konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Yıldız Dağları'nın Eteklerinde Oğlak ve Kuzu Sesleri Yankılanıyor Yıldız Dağları'nın Eteklerinde Oğlak ve Kuzu Sesleri Yankılanıyor

425976591 908919460789273 1497098916692606219 N

Toplantıya Çocuk Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Remziye Algın, Çocuk Hizmetlerinden sorumlu personel, Kırklareli Adliyesi personeli ve Koruyucu Aile Savcı Sıla Bektaş katılarak deneyimlerini paylaşmış ve sorulan soruları yanıtladılar. (Volkan Abuy)