Afet Çözümleri Hızlandırma Programı hakkında bilgilendirmede bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Borsası, afet öncesi, sırasında ve sonrası toplumun yaşadığı problemlerin çözümünü desteklemek için ürün ya da hizmet geliştiren Startupları potansiyel partner, mentor, müşteri ve yatırımcılarla buluşturma hedefiyle başlatılan bir program olduğu belirtilirken, afet Çözümleri Hızlandırma Programı farklı teknoloji alanlarında faaliyet gösteren ve afetlerle ilgili sorunlara çözümler sunan Startupların büyümesine yardımcı olmak, yatırımcılar ile tanıştırmak, seçilen girişimleri ülkemiz inovasyon ve girişimcilik ekosistemi paydaşlarıyla buluşturabilmeyi ve toplumsal fayda yaratmayı amaçlandığı belirtildi.

Afet Çözümleri Hızlandırma Programı Neler Sunuyor?

Dikkat! Kredi Kartlarında Yeni Dönem Dikkat! Kredi Kartlarında Yeni Dönem

Eğitim ve Mentorluk: Startup’lar girişimcilik ekosisteminin deneyimli eğitmenleri ve mentorlarından öğrenecekler ve işlerini büyütmeleri, pazarlama stratejilerini geliştirmeleri ve farklı iş yetkinliklerini geliştirebilmeleri için rehberlik alacaklardır.

Müşteri Görüşmeleri: Startup’lar özel sektör ve/veya kamudan potansiyel müşterileri ile tanışma şansı yakalayacaklar.

Yatırımcı Sunum Günü: Seçilen Startup’lar, işlerini büyütmek ve hedeflerine ulaşmak için gerekli finansman arayışlarına destek olabilecek, potansiyel melek yatırımcılar ve/veya risk sermayedarlarıyla tanışabilecekleri sunum gününe katılacaklardır.

Afet Çözümleri Hızlandırma Programına Kimler Başvurabilir?

Afet Çözümleri Sunan farklı Teknoloji Alanları ve Sektörlerde Çalışan Ürün/Prototip Sahibi Olan tüm Startup'lar programa başvurabilir. (Haber Merkezi)