Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti) Belediye Başkanlığı aday adaylığı ve Belediye-İl Genel Meclisi üyeliği aday adaylığı için başvuru süreci başladı.

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yunus Ercan Dağtaş yaptığı açıklamada;

“31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için Aday Adaylığı başvuru süreci bugün resmen başladı.  Aday Adaylarımız; Belediye Başkanlıkları için 9-17 Kasım tarihleri arasında,  Belediye Meclis – İl Genel Meclis üyelikleri için ise 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilirler. İlimize, ilçelerimize, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Adaylık ön başvurularının http://basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılması gerekiyor. Başvuruların kesinleşmesi için Aday Adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde İl veya İlçe Başkanlıklarımıza teslim etmesi gerekecek. Aksi halde başvurular işleme koyulmayacak.

Başvurulara eklenecek evraklar;

Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi

Diploma fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Askerlik durum belgesi

Bağış dekontu

SON DAKİKA; AK Parti’den Kırklareli’nde Kritik Toplantı SON DAKİKA; AK Parti’den Kırklareli’nde Kritik Toplantı

BAŞVURU BAĞIŞ MİKTARI

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 50 bin TL, İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarından 20 bin TL, Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarından 10 bin TL bağış bedeli belirlendi. Kadın ve 18-30 yaş arası Genç Aday Adaylarından bağış miktarlarının 1/2’si kadar bağış, Engelli Aday Adaylarından ise 1/4’ü kadar bağış talep edilecek. Bağışlar, AFAD üzerinden yapılarak Gazze’ye gönderilecek. (Ferdi Kurtbayram)

ALTERNATİF GAZETESİ CEBİNİZDE! UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alternatifgazetesi

https://apps.apple.com/tr/app/alternatif-gazetesi/id6463220188?l=tr