Başkan Albayrak; Eskişehir, Başkent Ankara ve Ege’den sonra Akdeniz Bölgesi’nde de 2 gün boyunca bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

AKDENİZ’DE İLK ZİYARET MEDENİYETLER ŞEHRİ HATAY’A

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret eden Başkan Albayrak, ziyaretin son derece samimi bir ortamda geçtiğini, işbirliği ve dostluk bağlarını güçlendirdiğini belirterek, “Çok zorlu süreçlerden geçen bir şehri yeniden ayağa kaldırmak için canla başla çalışan değerli dostum Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ile bir araya geldik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak, iş birliklerimiz üzerine değerlendirmeler yaptık. Asrın felaketi, 6 Şubat depremi ve sonrası ile ilgili geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunup, yaşamını yitiren vatandaşlarımız için tekrar başsağlığı dileklerimizi ilettik. Halkımıza en kaliteli hizmeti vermek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili Başkanımız Lütfü Savaş’a nazik misafirperverliği ve ilgisi için teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

AKDENİZ ZİYARETLERİNİN İKİNCİ ADRESİ ADANA OLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, büyükşehir belediyesi temasları çerçevesinde Akdeniz Bölgesi’ndeki ikinci ziyaretini Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yaptı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret eden Başkan Albayrak, “Değerli dostum Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın misafiri olduk. Tekirdağ ve Adana Büyükşehir Belediyeleri olarak; ortak iş birliği projeleri ve gelecekte planladığımız çalışmalar üzerine istişarede bulunduk. Yenilikçi ve üretken hizmet anlayışıyla, çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz Sevgili Başkanıma konukseverliği ve ilgisi için çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

3. DURAK MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Akdeniz bölgesindeki ilk gün temasları çerçevesinde son olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Albayrak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir süre görüştü, sohbet ederek değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretin son derece verimli geçtiğinin altını çizen Başkan Albayrak, “Vatandaş odaklı bir anlayışla, dayanışma içerisinde şehrimize ve halkımıza hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu paylaştığım çok kıymetli dostum Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile projelerimizi ve planladığımız iş birliği programlarını masaya yatırdık. Omuz omuza vererek, kentlerimiz ve vatandaşlarımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sevgili Başkanıma konukseverliği ve ilgisi için çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.  

AKDENİZ TEMASLARINDA SON ADRES TURİZM CENNETİ ANTALYA OLDU

Tekirdağ için Türkiye’yi dolaşan Başkan Albayrak, Akdeniz Bölgesi’ndeki temaslarında son ziyaretini Antalya’ya gerçekleştirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Akdeniz Bölgemizin Turizm Cenneti Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı değerli dostum Muhittin Böcek ile bir araya gelerek samimi bir görüşme gerçekleştirdik. Antalya ve Tekirdağ için hayata geçireceğimiz ortak proje çalışmaları ve işbirliklerimiz ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Kentlerimizi geliştirmek ve vatandaşlarımızı en iyi hizmeti verebilme adına hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kıymetli başkanıma misafirperverliği, samimiyeti ve ilgisi için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.   

BAŞKAN ALBAYRAK: “AKDENİZ’DE TEKİRDAĞ RÜZGÂRI ESTİRDİK. SEVDAMIZ TEKİRDAĞ İÇİN HER YERDEYİZ.” 

Tekirdağ için yollara revan olan ve neredeyse Türkiye’nin yarısını dolaşan Başkan Albayrak, Akdeniz Bölgesi’ndeki ziyaret ve temaslarının son derece verimli ve faydalı geçtiğini belirterek, “Sevdamız Tekirdağ için mesai mefhumunu ortadan kaldırdık ve yine yollara revan olduk. Tekirdağ’da önemli proje ve yatırımları hayata geçiriyoruz. Şeffaf belediyecilik ve birlikte yönetme anlayışımız çerçevesinde tüm paydaşlarımızla Tekirdağ’ı daha da ileriye taşıma adına her zaman diyalog içerisinde olmaya özen gösteriyoruz. Bugün de ülkemizin en güneyindeyiz. Akdeniz Bölgesi’nde bulunan büyükşehir belediyelerimizi ziyaret ederek, sevdamız Tekirdağ için temaslarda bulunduk. Hatay, Adana, Mersin ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde kentlerimiz için planladığımız ortak çalışmaları ve işbirliğimiz çerçevesinde geleceğe yönelik projelerimizi masaya yatırdık. Kentlerimizin genel durumunu gözden geçirip yerel yönetim çalışmalarıyla ilgili ortak fikirlerimizi istişare ettik. Tekirdağ’ın Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm ekibimle birlikte, 9.5 yıl sonra bile ilk günkü heyecan, azim ve enerjimizle Tekirdağ için çalışmaya, her platformda Tekirdağımızı en iyi şekilde temsil etmeye, en önemlisi bizleri bu göreve getiren halkımıza layık olabilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi)

Editör: Haber Merkezi