AK Parti Vize İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Vize’de gerçekleşecek yeni doğalgaz çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Aydın açıklamalarında şunları kaydetti;

Milletvekili Vecdi Gündoğdu Demirköy’deydi Milletvekili Vecdi Gündoğdu Demirköy’deydi

“Gazdaş Bölge Müdürlüğünün yatırımları kapsamında başlayan altyapı çalışmalarının 2023 yılına kadar tamamlanacak olduğunu siz değerli vatandaşlarımız ile paylaşmıştık. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gazdaş Bölge Müdürlüğümüzü Milletvekilimiz Sayın Ahmet Gökhan Sarıçam ile birlikte ziyaret de bulunarak, Müdürümüz Sayın Irmak Kaya ve ekibi ile yapmış olduğumuz görüşmede İlçemizde etap etap projenin tamamlanacağı ve buna yönelik çalışmaların yapılmakta olduğu bilgisini aldık. Allah'ın izni ile tüm vatandaşlarımızı devam eden çalışmalar kapsamında doğalgaz konforu ile buluşturmayı hedefliyoruz. İlçemizde çalışmalar hızlıca kaldığı yerden 11/09/2023 tarihi itibari ile başlanarak devam edecektir.

4.Etapta İlk olarak; Devlet Mahallesi(Samsunlular Mevkii), Atatürk Caddesi (MESA Konutları Önü), Develi Yolu, Vize Bakım Evi ve çevresi, Namık Kemal Ortaokulu ve Çevresi ve Gazi Mahallesinde çalışmalar yapılacak.

Enerji alanında çağ atladığımız proje için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Vekilimiz Sayın Ahmet Gökhan Sarıçam'a, İl Başkanımız Sayın Yunus Ercan Dağtaş ve Gazdaş Bölge Müdürlüğü çalışanlarımıza çok teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız. Rabbim Devletimize zeval vermesin inşallah.” (Gülşah Ayyıldız)