Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TBMM'de AK Parti'nin grup toplantısı öncesi açıklamalarda bulunarak asgari ücret belirlenmesi için bilgiler verdi.

Bakan Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ne zaman başlayacağıyla ilgili tarihi işaret ederek, Aralık ayı başında işçi, işveren temsilcilerini davet edip görüşmelere başlaycaklarını söyledi. Işıkhan temel ilkelerden bahsederek; "Aralık ayının ilk haftasında inşallah işçi, işveren temsilcilerini davet edeceğiz. Komisyon çalışmalarımızı bu şekilde başlatmış olacağız. Süreç bir ilerlesin bakalım. Her zaman söylediğimiz gibi, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek ilkesi bizim için en temel ilke olacak. Bu şekilde bir planlama içerisindeyiz inşallah" dedi.

thumbs_b_c_8055695507d1a23bf33084a126836ac3

“Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçeceğiz”

“Bankalar Elini Taşın Altına Koymalı” “Bankalar Elini Taşın Altına Koymalı”

Bakan Işıkhan, herkesi dinleyeceklerini belirterek; "Tabii ki her tarafı dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli iletişim aracımız. Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçeceğiz inşallah. Katkı getireceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. (Gülşah Ayyıldız)