Öztekin; “CHP'yi Kırklareli'nde İktidar Yapacağız” Öztekin; “CHP'yi Kırklareli'nde İktidar Yapacağız”

Yapılan açıklamada, Kırklareli'nde ikamet eden Bulgaristan vatandaşların 9 Haziran pazar günü Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi'nde kurulacak sandıkta oy kullanabilecekleri ifade edildi.

Bal-Türk'ten konu hakkında şu açıklama yapıldı; "Değerli Hemşehrilerimiz ve Dernek Üyelerimiz, Bulgaristan Cumhuriyeti Parlamento seçimlerinde 9 Haziran 2024 tarihinde, Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi kısa adı (TOBB)'da açılacak olan sandıkta oy kullanabilirsiniz. Bulgaristan Türkleri ve Türkiye'de yaşayan hemşehrilerimiz için hayati önem taşıyan bu seçimlerde sizleri demokratik hakkınızı kullanmaya davet ediyoruz.

Özellikle Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimiz en iyi şekilde destekleyelim... Bulgaristan Türkleri için çok önemli olan bu seçim orada yaşayan Türk ve Müslüman soydaşlarımızın önümüzdeki on yılını etkileyecek ve biçimlendirecektir. Kendi hak ve özgürlüklerini savunabilmeleri, ülke yönetiminde söz sahibi olabilmeleri, özgürce yaşayabilmeleri, Türk gençlerinin geleceğe umutla bakabilmeleri için onları desteklemeliyiz ve sandığa gidip oyumuzu kullanmalıyız. Lütfen Bulgaristan’daki demokratik ve sosyal haklarımızı kaybetmemek için, vatandaşlık görevlerimizi hassasiyet ile yerine getirmenizi rica ederiz.”

Editör: Kadir Sinici