Tarımsal Girdi Fiyat Endeksinde Artış Tarımsal Girdi Fiyat Endeksinde Artış

11 Balkan ülkesinin ve Trakya bölgesi insanlarının katıldığı Balkan İş Forumu 18-19 Nisan 2024 tarihlerinde Edirne’de düzenlendi.

Edirne ve Trakya’daki kurumlar ve STKların Balkan ülkeleri ile yaptıkları iş birliğini tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan Balkan Şehirleri İş Birliği Edirne Platformu tarafından yapılan organizasyon ile Balkan ülkelerindeki ve Trakya Bölgesindeki iş insanlarını bir araya geldi.

438162372 818929016931823 3140608933478744786 N

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Mustafa Sarıbekir tarafından yapılan açılış konuşmaları sonrasında Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından yapılan sunum ile Trakya Yatırım Ortamı tanıtılarak, mevcut dış ticaretin daha da arttırılması konusundaki önemli noktalara vurgular yapıldı.

Kırklareli’nden de pek çok iş insanı ve STK temsilcisinin yer aldığı iş forumu, Trakya bölgesindeki iş insanlarının Balkanlar’da yeni pazarlara açılması ve karşılıklı verimli ticari faaliyetlerde bulunması adına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'in katılımıyla yüzyüze görüşmeler ile devam etti. (Volkan Abuy)

Editör: Volkan Abuy