Beşiktaş Kulübü 17 Eylül Pazar günü “Tüzük Tadili” için genel kurul gerçekleştirdi. BJK Akatlar Spor Salonu’nda gerçekleşen genel kurula aynı zamanda kongre üyesi de olan Büyükmandıra Beşiktaşlılar Dernek Başkanı Yusuf Can da katıldı. Genel kurulda Trakya bölgesini de temsil edenler arasında bulunan Can, gerçekleşen genel kurul sonrasında şu açıklamada bulundu;

“Kulübümüz sportif alanda başarılar elde ediyor. Ekonomik olarak her geçen gün daha da güçlü bir yapıya erişiyor. Futbolda iyi durumdayız. Çok daha iyi duruma da geleceğiz. Başkanımız Ahmet Nur Çebi Beşiktaş için gece – gündüz demeden çalışıyor. Gerçekleşen tüzük tadili genel kurulu kulübümüz için önemliydi. Bu genel kurulun yapılmasının amacı 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile uyumlu hale getirilmesiydi. Bu tarz teknik konular için kongre delegelerinin onayı ile bir genel kurul gerçekleşmesi gerekiyor. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirerek yönetim kurulumuzun hazırlamış olduğu tüzük önerilerini onayladık. Diğer önemli iki konu da Kanun gereği eski tüzükte kulüp için kullanılan "dernek" ifadesi, "kulüp" olarak tadil edildi. Değişen tüzüğe göre kulübümüzün mayıs ayı içinde yapılan idari ve mali genel kurul toplantıları, kasım veya aralık ayında gerçekleştirilecek. Kulüp başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi, kulübümüzün demokratik bir anlayışla yönetilmesi için bizzat kendisi verdiği önergede, "Kulüp başkanının izni olmadan denetim yapılamaz" maddesinin çıkarılmasını istedi. Bu madde kongre delegelerimizin onayı ile tüzükten çıkarıldı.

Filenin Sultanları Olimpiyat Vizesini Aldı Filenin Sultanları Olimpiyat Vizesini Aldı

Alınan kararlar kulübümüze ve camiamıza hayırlı olsun. Beşiktaş kulübü başkan ve yönetimi daha da güzel günler için çalışıyor. Biz taraftarlar da başkanımızın ve yönetimimizin yanındayız. Büyükmandıra Beşiktaşlılar Dernek Başkanı ve aynı zamanda kulübümüzün kongre üyesi olarak tüm taraftarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. (Kadir Sinici)

541f9042-513e-4dea-9aa2-d83fbaad034a6569bab5-18dd-4414-9310-44071d7d31f0