Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi, partisinin haftalık olağan toplantısında yerel seçimler ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terzi yerel seçim hedeflerinin Kırklareli’ndeki 21 belediyenin 21’ini de almak olduğunu söyleyerek, bunun içinde doğru adayı belirlemenin önemine dikkat çekti. Aday belirleme sürecinde İl merkezlerinde, ilçelerde ve beldelerde önseçimin gerekli olduğunu belirten Terzi, bunun demokrasinin gereği olduğunun altını çizdi.

“Mahalli İdareler Seçimlerinden ülkemizde iktidar olmamız lazım”

Hedeflerinin 21-0 olduğunun altını çizen Terzi; “Mahalli İdareler Seçimlerinden ülkemizde iktidar olmamız lazım, bunun için hep birlikte var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Kırklareli hedefimiz 21-0.  21 belediyede CHP Bayrağını dalgalandırmak için hep birlikte çalışacağız. Bu sadece yönetimlerin desteği ile olmuyor, sizlerin de bizlere destek vermesi gerekiyor. Bu nedenle sizleri bizlerle birlikte sahada olmaya davet ediyoruz” dedi.

DSC_0094-1

“Ön seçim Şart”

En önemli kriterin adayların doğru belirlenmesi olduğunu ifade eden Başkan Terzi; “Yerel seçimlerde başarılı olmamız için bence en önemli kriter aday tespiti. Bu tespitinin sağlıklı olması için de hep söylüyorum ön seçim en önemli kriter. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel kurultayda seçildikten sonra bir teşekkür konuşması yaptı. 81 il başkanını toplantıya çağırdı. Genel Başkanımız da bu konunun önemi üzerinde durdu. İlçelerde, beldelerde, il merkezlerinde önseçim ile örgütlerin fikirlerinin alınacağını söyledi. Bu durumda bizleri oldukça memnun etti. Bizim de örgüt olarak dileğimiz, belediye başkanı adaylarımızın hatta belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın ön seçim yöntemi ile belirlenmesi. Bunun da en demokratik yöntem olacağına inanıyorum. Aynı şekilde il genel meclisi üyelerimizin de önseçim ile belirlenmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Bunlar demokrasinin gereği, bu durumu demokrasinin gereği olarak belirlememiz gerekiyor” şeklinde konuştu. (Gülşah Ayyıldız)

Derya Bulut’tan Kritik Ziyaret Derya Bulut’tan Kritik Ziyaret

ALTERNATİF GAZETESİ CEBİNİZDE! UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alternatifgazetesi

https://apps.apple.com/tr/app/alternatif-gazetesi/id6463220188?l=tr