Korkutan Görüntüler, Araçlar İstinat Duvarının Altında Kaldı Korkutan Görüntüler, Araçlar İstinat Duvarının Altında Kaldı

İğneada’da yaşanan sel felaketi sonrasında İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve Kırklareli Valisi Birol Ekici koordinasyonunda bölgede arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları sürüyor. Zararların boyutunu görmek için bölgedeki hasar tespitine katılan İl Müdürü Mehmet Aksoy yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye'nin bazı bölgeleri zaman zaman şiddetli yağışlar sonucunda sel felaketleriyle karşı karşıya kalmaktadır. İlimizde de yaşanan bu felaket hepimizi çok üzdü. Sahada yaptığımız gözlemlerle de, yaşanan can kayıpları ve maddi hasarların hangi boyutlarda olduğunu gördük. Bu durumların bir daha yaşanmaması ve yaşanan maddi hasarların temini için çalışmalarımıza başladık. Bu tür doğal felaketlere hazırlıklı olmak ve üreticilerimizi bilgilendirmek için gerekli bilgilendirmeleri yapmaya devam edeceğiz. Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu felakette maddi ve manevi zarara uğrayan herkese ise geçmiş olsun diyorum. Sel felaketi yaşanan alanlarda hasar tespit çalışmalarımız devam etmektedir.​” (Kadir Sinici)