Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Kırklareli TSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca’yı ziyaret ederek, Kırklareli’de tarımın gelişmesine büyük katkıda bulunacak olan “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”ndeki faaliyetler hakkında ziyaret gerçekleştirdi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencilerimiz kolay bir şekilde iş bulabilme imkanına kavuşacak” dedi.

Kırklareli’de tarımın gelişmesine büyük katkıda bulunacak olan Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şu ifadeleri dile getirdi;

KIRKLARELİ’NDE MOTOR KAZASI; 1 Ölü KIRKLARELİ’NDE MOTOR KAZASI; 1 Ölü

"Hem Teknik Hem Uygulamalı"

“Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilimizde tarımın gelişmesine katkıda bulunmak üzere 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 30 öğrencisi ile Tarım Alanı’nda hem Teknik hem de Uygulamalı Eğitim vermeye başladı. Tarım Kenti olan ilimizdeki; tarıma bilimsel metotlarla yaklaşmak isteyen öğrencilerimizin taşımalı ve pansiyonda konaklama imkanı ile eğitim gördüğü okulumuzda aktif bir şekilde kullanılan sera ve tarlalar yer alıyor. Tarım alanında eğitim gören öğrencilerimiz haftada 8 saat Uygulama Dersi’nde seradaki ürünlerin bakımlarını gerçekleştiriyor. Her yıl serada üretilen birçok ürünü öğrencilerimiz yetiştiriyor."

"Kolay İş Bulabilme İmkanına Kavuşacaktır"

"Öğrencilerimiz ürünlerimizin hasadını yaparak, ihtiyaç duyulan kurum ve kişilere ulaştırıyor. Tarım Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda, Tarımsal Araştırma Enstitüleri’nde, Tarımsal Üretim İstasyonlarında, Meyve ve Sebze Yetiştiricisi Çiftliklerde, Asma Yetiştiricisi Çiftliklerde, Mantar Yetiştiricisi Çiftlilerde, Organik ve Alternatif Ürün Yetiştiricisi Çiftliklerde, Fidan Yetiştiricisi ve Sebze Tohumu Yetiştiricisi Çiftliklerde buradan mezun olan öğrencilerimiz kolay bir şekilde iş bulabilme imkanına kavuşacaktır.”

Editör: Haber Merkezi