İzmir'de kendisine yardım etmeye çalışan taksi şoförünü öldürüp telefonunu ve kulaklığını çalan cinayet zanlısı Delil Aysal'ın savunması kan dondurdu. İntihar etmek için dışarı çıktığını belirten katil zanlısı, kamera görüntülerine rağmen "Kartla ödemeyi kabul etmediği için öldürdüm" sözleriyle savunmada bulundu.

1 Mart'ta Burcunuz Size Ne Diyor? 1 Mart'ta Burcunuz Size Ne Diyor?

Kamera görüntülerine yansıyan kan donduran cinayetten sonra cani katil Delil Aysal'ın verdiği ifade şöyle;  1 Şubat gecesi 03.00 sularında intihar etmek için evinden çıktığını iddia eden Aysal, "Annem babam kardeşime daha çok önem veriyor. Benimle kardeşimle ilgilendikleri gibi ilgilenmiyorlar. Bu sebeplerden dolayı psikolojim çok iyi değil. Bu yüzden Buca Evka-1 semtindeki Şahin Tepesi mevkiine intihar etmeye gidecektim. Taksiye de bu yüzden bindim. Şoföre 'Şahin Tepesi'ne gidelim' dedim. Bu saatte Şahin Tepesi'ne çıkamayacağımızı söyledi. Bunun üzerine 'Gaziemir'de eski çalıştığım fırının olduğu yere gidelim' dedim. Oraya doğru gidiyorduk" dedi.

"Babanız Gaziemir'de Kan Kaybediyor"

Katil Delil Aysal'dan pes dedirten ifadesinin devamında  Zanlı Delil Aysal, "Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü 'pos cihazının şarjı yok' dedi. Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım. Normalde kendime sıkacaktım. Taksicinin cep telefonunu ve kulaklığını aldım. Telefon rehberinden kızının telefon numarasını buldum. Kızını arayıp, 'babanız Gaziemir'de kan kaybediyor. Ambulans çağırın' deyip kapattım. Daha sonra cep telefonunu tarlaya atıp gittim" ifadelerini kullandı.  (Haber Merkezi)

1-542