Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Shang Jian beraberinde ki heyetle birlikte Kırklareli’ne geldi. Heyeti ağırlayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’ndeki imkanları ile alakalı bilgiler verdi.

“Hedefimiz Orta Asya İle Yeni İş Birlikleri Kurmaktır”

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere Kırklareli’deki yatırım imkanları hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolos Yardımcımızı ile beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Üyelerimizle birlikte hedefimiz Orta Asya ile yakınlaşmak ve yeni iş birlikleri kurmaktır. Bu konuda iş dünyamıza yeni iş birlikleri için platformlar oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Kırklareli ekonomisini canlandırmak için gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında girişimlerde bulunmaktır. Bunun içinde gece-gündüz demeden çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kırklareli’yi tanıtırken daima bir üretim şehri olarak tanıtıyoruz. Tükettiğinden daha fazlasını üreten bu coğrafya artık dünyanın ilgisini daha da çok çekiyor. Tarım ve Sanayi gibi konularında üretimimizin yanı sıra sahip olduğumuz coğrafya ile Turizm konusunda da yükselmeye, ses getirmeye devam ediyoruz. Üyelerimizin ihracat kapasitelerini artırmaya ve dünya piyasasında boy göstermelerine destek olmaya çalışıyoruz. Çin Halk Cumhuriyeti ile ticari iş birliğimizi geliştirip üyelerimizin yatırım yapmalarını ya da Çin Halk Cumhuriyeti menşeili firmaların burada yatırım yapmasını sağlamak bizleri memnun edecektir” dedi.

Aylık En Yüksek Reel Getiri Mevduat Faizinde Oldu Aylık En Yüksek Reel Getiri Mevduat Faizinde Oldu

4 1 1024X683

“Kırklareli çok çeşitli bir üretim şehri olarak dikkat çekiyor”

Ziyaretle alakalı konuşan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Shang Jian; “Burada olmaktan ve gösterilen misafirperverlikten çok memnun oldum. Ziyaretten önce değerli Başkanımız Soner Ilık hakkında edindiğim bilgilerde kendisinin genç, girişimci, araştırmacı bir ruha ve Kırklareli’nin gelişmesi için değişik fikirlere sahip olduğunu öğrendim. Bu bilgiler benim için çok değerli. Politikada kurum ve kuruluşların gerçek hayatta da sık sık bir araya gelmesi ilişkiler açısından önem arz ediyor. Türkiye önemli bir ülke ve gittikçe daha da iyi başarılar yakalamaya devam ediyor. Kırklareli çok çeşitli bir üretim şehri olarak dikkat çekiyor. Bu şehir ile ticari ve ekonomik iş birliğimizi geliştirmek arzusundayız” dedi.

Muhabir: Volkan Abuy