Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir evde, 3 kardeşin cansız bedeni bulundu.

Alınan bilgiye göre, Odunluk Mahallesi'ndeki Bursa Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasına giderek teslim olan Murat K. (39), çocuklarını evinde öldürdüğünü söyledi.

Bulgaristan Başbakanı Glavçev’den Kırklareli’ne Özel Türkçe Teşekkür Bulgaristan Başbakanı Glavçev’den Kırklareli’ne Özel Türkçe Teşekkür

İtirafta verilen Çamlıca Mahallesi Bağlar Caddesi'ndeki eve giden polis, 3 çocuğun cesediyle karşılaştı.

112 Acil Sağlık ekiplerince yapılan incelemede, erkek çocuk M.A.K'nin (3) boğularak, ablaları Z.K. (11) ve A.K'nin (6) ise kesici aletle öldürüldüğü belirlendi.

Çocukların cansız bedenleri, savcının, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

3 çocuğun, bir süre önce babaları tarafından annelerinin yanından alınarak Erzurum'dan getirildiği ortaya çıktı.

A A 20240529 34722559 34722556 B U R S A D A B I R E V D E 3 C O C U K O L U B U L U N D U

İnşaatlarda boyacılık yapan ve 11 suç kaydı bulunan Murat K'nin, cinayetlerin ardından Asayiş Şube Müdürlüğünde verdiği ilk ifadede, eşi Gülay K. ile aile içi şiddet nedeniyle 1 yıldır ayrı yaşadıklarını, çocukları M.A.K, A.K. ve Z.K'yi 15 gün önce Erzurum'da yaşayan karısının yanından alarak Bursa'daki evlerine getirdiğini söylediği öğrenildi.

Olay günü eşi tarafından "tehdit" konusuyla ilgili şikayetçi olması nedeniyle kolluk güçleri tarafından aranarak ifade vermesi istenen Murat K'nin, "3 çocuğumla mutfakta kahvaltı yaparken eşimle olan problemler aklıma geldi. O an cinnet getirip iki kız çocuğumu ekmek bıçağıyla, diğer çocuğumu boğarak öldürdüm. Bıçakla kendime de zarar verdikten sonra holde kendimi ipe asmak istedim ancak başaramadım. Akabinde ikametten çıkıp ilk gördüğüm polis noktasına teslim oldum." dediği belirtildi.

Ayrıca, ebeveyn yatak odasında bulunan suç aleti bıçağın muhafazaya alındığı, odalarda Murat K'nin yazdığı tahmin edilen notlar bulunduğu bildirildi.

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna götürülen 3 çocuğun cenazelerinin otopsi işlemleri tamamlandı.

Annelerine verilmesi kararlaştırılan çocukların naaşlarının, kendisi ya da yakınları tarafından teslim alınmasının ardından Erzurum'un Karayazı ilçesinde toprağa verileceği ifade edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise Murat K'nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü bilgisi verildi.

A A 20240529 34722559 34722558 B U R S A D A B I R E V D E 3 C O C U K O L U B U L U N D UA A 20240529 34722559 34722555 B U R S A D A B I R E V D E 3 C O C U K O L U B U L U N D U

Editör: Anadolu Ajansı