Kırklareli İl Halk Kütüphanesi ve Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübü işbirliğinde 20 Kasım Çocuk Hakları Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Patent ve Faydalı Model Tescil Süreçleri Anlatıldı Patent ve Faydalı Model Tescil Süreçleri Anlatıldı

7-12 yaş arasında 20 çocuğun katılım sağladığı etkinlikte çocuklara kendi hakları anlatılırken, Kulüp Başkanı Meltem Öndül etkinlik hakkında; “Bugün 20 Kasım Çocuk Hakları Günü. Bizler de burada kulüp üyelerimizle birlikte çocukların kendi haklarını bilmesine ve kendi haklarını korumasına yönelik bir program hazırladık. Öncelikle kendi haklarını anlatıp sonrasında bir animasyonla anlattıklarımızı pekiştirmeye çalıştık. Daha sonrasında da sanat etkinliği ile programımızı sonlandırdık. Etkinliğimize 7-12 yaş arasında 20 çocuğumuz katılım sağladı” dedi.

DSC_0267-1

Eğitimin amacından bahseden Öndül; “Programımızın amacı çocuklarımızın haklarının farkında olabilirsin, haklarını korumasını ve haklarını gerçekten öğrenmesini sağlamaya çalıştık. Bu sebeple böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinliğimiz boyunca çocuklarımızın bilişsel ve sosyo-duygusal alanlarını desteklemiş olduk” şeklinde konuştu. (Kadir Sinici)