Çocuk Koruma Kanununa göre verilen Koruyucu Destekleyici Tedbir kararlarının uygulanması kapsamındaki yönetmeliğin 20.Maddesine göre; görevli ve sorumlu kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdüm sağlanması amacı ile oluşturulan 2023 yılı 6. Koordinasyon Toplantısı Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer başkanlık etti.

35’inci Vergi Haftası Kırklareli’nde Törenle Başladı 35’inci Vergi Haftası Kırklareli’nde Törenle Başladı

Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer’in başkanlık ettiği toplantıya; Cumhuriyet Savcısı Sıla Bektaş, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ergin, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Murat Kılıç, İŞKUR İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Gülden Kara, Denetimli Serbestlik Müdür V. Fulya Mert, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdür V. Betül Aydoğdu, İl Müftüsü Yusuf Eviş, Kırklareli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenay Yener Yılmaz, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Remziye Algın, Kırklareli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yasin Asdı, Kırklareli Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Levent Onuk başta olmak üzere kurul üyesi kurumların yetkilileri ve görevli personeller katılım sağladı.

Img 20231219 Wa0004

Toplantı; Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birim sorumlusu personel Ecem Çetin’in “Çocuklara Yönelik Gerçekleştirilen Çalışmalar” sunumu ile başlayan toplantıda 2023 yılı 5. Koordinasyon Toplantısında alınan kararların ve uygulamaların değerlendirmesi, alınan kararlar ve uygulamaların yanı sıra; 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu Kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi,2022 ve 2023 yılı verilerinin karşılaştırılması, çocuk izleme merkezinde gerçekleştirilen hizmetler, 18 yaş altı gebelikler, Okul devamsızlığını azaltmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, Sosyal Ekonomik ve Destek hizmeti ile desteklenen çocukların okul devamlılığı durumlarının değerlendirilmesi ve Koruyucu Aile Sisteminin yaygınlaştırılması üzerine duruldu. Paydaş kurumların çocuklar alanında gerçekleştirdiği çalışmalar değerlendirildi. (Kadir Sinici)