Kırklareli’nin kurtuluşunun 101. Yılına özel getirilen Lincoln marka araç hakkında Kırklareli Alternatif Gazetesi’ne bilgiler veren araç sahibi Muhammet Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sergilenen bu aracı Cumhurbaşkanlığı döneminde makam aracı olarak kullandığını 1934 Model Lincoln marka aracın replikasını turizme katkı sağlamak amacıyla kendi imkanlarıyla yaptığını aktardı.

Gündoğdu’dan Santral Projelerine Tepki Gündoğdu’dan Santral Projelerine Tepki

WhatsApp Image 2023-11-10 at 18.10.52 (2)

Sergilenen 1934 model araç hakkında konuşan Muhammed Yıldırım, Bu aracın Kırklareli’nin 101. Kurtuluş Yıl dönümü dolayısıyla Kırklareli Vilayet Meydanı’n da sergileneceğini dile getirdi.

Kırklareli’nin Kurtuluşu dolayısıyla Samsun’dan Kırklareli 'ne getirilen 1934 model araç vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştığını aktaran Yıldırım, 13 Kasım'a kadar sergilenecek olan aracın hikayesi ile hakkında konuştu.

Muhammed Yıldırım, kendi imkanlarıyla çok büyük emeklerle aracı tamamladığını aktarırken, araçta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile onu karşılayan Cevdet Yüzbaşı’nın balmumu heykelinin bulunduğunu söyledi.

1934 model Lincoln marka aracı 2014 yılında yapan  Muhammed Yıldırım  aracı etkinliklerde sergilemeye devam edeceğini belirtti. (Güfte Çanlı)