Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) haftalık olağan Çarşamba toplantısını gerçekleştirdi. Büyük Kurultay sonrası ilk toplantı olma önemini taşıyan toplantıda İl Başkanı Bora Terzi, kurultay ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Bu tarihi kurultayda 8.genel başkanımız olarak Sayın Özgür Özel’i seçtik”

Kurultay sürecinden bahseden İl Başkanı Terzi; “Haftasonu Büyük Kurultayımızı gerçekleştirdik. Sizler Televizyonlardan bizler de kurultay salonundan kurultayı takip ettik. Çok tarihi bir kurultaydı. Bu kurultayda kurultay delegesi olarak yer almak beni diğer delege arkadaşlarımı gerçekten onurlandırdı. Bu tarihi kurultayda 8.genel başkanımız olarak Sayın Özgür Özel’i seçtik. 7.Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na partimize verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Kendisinin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz” dedi.

2-73

“Kırklareli delegeleri olarak bu sokağın sesine kulak verdik”

İYİ PARTİ’NİN FLAŞ İSMİ ADAY OLACAK MI? İYİ PARTİ’NİN FLAŞ İSMİ ADAY OLACAK MI?

Sokakta değişim isteği olduğunu dile getiren ve Kırklareli delegeleri olarak bunu gerçekleştirme konusunda hareket ettiklerini söyleyen Terzi; “Kurultayımıza yönelik kamuoyunda genel bir değişim isteği vardı. Nereye gitsek kiminle konuşsak, herkes bir değişim bekliyordu. Bizlerde Kırklareli delegeleri olarak bu sokağın sesine kulak verdik kurultayda bu yönde hareket etik ve bunu gerçekleştirdik. Ama bildiğiniz üzere değişim sadece genel başkanı değiştirmekle olmuyor. Öncelikle düşüncelerimiz ve fikirlerimizin de değişmesi gerekiyor. Partimizin daha sola dönmesi, sosyal demokratlık ilkelerinin benimsemesi, Atatürk ilke ve devrimlerine uygun yönetim anlayışı sergilemesi gerekiyor. İnşallah bundan sonraki dönemde bunu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. (Kadir Sinici)