2012 yılından bu yana bisikletle dünyayı dolaşan Gürkan Genç, Kırklareli’nde bisiklet severler ile buluştu. Kırklareli Belediyesi’nin de katkılarıyla, Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kırklareli Bisiklet Grubunun misafiri olarak bir sunum yapan Gürkan Genç, 122 bin kilometreyi aşan 68 ülkeyi bulan dünya turunun detaylarını paylaştı.

Güvenli Trafik İçin Denetimler Devam Ediyor Güvenli Trafik İçin Denetimler Devam Ediyor

Genç, yazar Mine Pöge ile toplamda 4 kitaba imza attıklarını belirten “Demir Atlı Adam” serisinin yaratıcısı Genç, Pöge’nin, kendisinin gezi notlarını düzenlediğini ve hikayesini çocuk kitabına dönüştürdüğü süreci de anlattı.

Sunum ve söyleşi sonunda Gürkan Genç ve Mine Pöge kitaplarını imzaladılar. Kırklareli Bisiklet Grubu kurucusu Fidan Özyürek; Gürkan Genç'i ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Gürkan Genç; 9 Eylül 2012 tarihinde bisikleti ile Türkiye’den dünya seyahatine çıktı. Genç; kıta ve ada geçişlerinde gemi veya uçak kullanıyor kalan tüm kara parçalarında ulaşım aracı olarak sadece bisikletle geziyor, gezerken yazıyor, yazılarını fotoğraflar ve videolarla destekliyor. Bisikletteki yol bilgisayarı sayesinde yapmakta olduğu dünya turunda 9 Eylül 2012 tarihinden beri her günün yol izi kayıtlarını tutup bunları dijital ortamda arşivliyor. (Haber Merkezi)

2-99