Kırklareli Üniversitesi’nin yayınladığı duyuruda yüksek lisans ve doktora eğitimi için yurtdışına çıkmayı düşünenleri ilgilendiren bir haber paylaşıldı.

Başarılı öğrenci ve akademisyenler devlet bursluyla yurtdışına gönderilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayınlanan açıklamada; “Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvuruları Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS - https://rebus.meb.gov.tr) üzerinden alınmaya başlanmıştır. 19 Aralık - 29 Aralık 2023 tarihleri arasında (Başvurular 29 Aralık 2023 tarihinde saat 17.00'de sona erecektir.) alınacak başvurularda sürece ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak isteyen adayların duyuru ekinde yer alan 2023 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların 2023 YLSY Tercih Tablosunda yer alan "Tamamlanacak Öğrenim Seviyesi"nde öğrenim görmeleri gerekmektedir. Adayların bu doğrultuda başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.

Romanya’dan Kırklareli’ne Eğitim İçin Geldiler Romanya’dan Kırklareli’ne Eğitim İçin Geldiler

Thumbs B C Cb4D04Fc586E7Db7059855Ce5Eb3C18D

Adaylar "T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ile yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını" kullanarak REBUS'a giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linkte yer alan 2023 YLSY Başvuru İşlemleri Kılavuzu doğrultusunda başvurularını yapabileceklerdir” ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi)