Kırklareli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KLUZEM), Sağlık Sektöründe yapılacak stajlara yönelik 16 saatlik Temel İş sağlığı ve Güvenliği sertifika kursu açılacak.

Kayıtlar 6 Kasım tarihine kadar devam edecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Risk Grubu Temel Eğitimi 06 Kasım 2023 Pazartesi Günü başlayacağı ifade edilirken, 10 Kasım’a kadar sürecek. Çevrimiçi sınav ise 12 Kasım’da online olarak gerçekleşecek.

Çevrimiçi olarak gerçekleşecek sınav ile alakalı; “Çevrimiçi sınav 12.11.2023 Pazar Günü saat 20:00’de derslerin yürütüldüğü ekipte gerçekleşecektir. Sınav oturumunda yirmi (20) çoktan tek seçmeli soru sorulacak ve 30 dk. süre verilecektir.  Sınav TEAMS uygulaması üzerinden “Sekme Yöntemi” şeklinde gerçekleştirilecek olup ilgili videolu kılavuzu mutlaka izleyiniz. Sınav oturumu eş zamanlı olarak aynı zamanda başlayıp aynı zamanda sonlanacaktır. Her bir katılımcının sınav zamanından en az 5 dk. önce TEAMS hesabında hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınavdan herhangi bir nedenle kopma yaşanması durumunda sınav süresi içerisinde tekrar giriş yapılabilir. Ancak sınav süresi devam eder. Ek bir süre tanımlaması yapılmayacaktır. Sınav süreniz başlamadan önce internet bağlantınızın kesintisiz ve yeterli olduğundan, sınava gireceğiniz cihazınızın sorunsuz çalıştığından emin olunuz. Sınav oturumu öncesinde bilgisayarın şarjı ve internet bağlantısı gibi durumlar kontrol edilmelidir. Mobil cihazlardan sınava girilebilir ancak sınav konforu ve kolaylığı açısından düzgün çalışan bir bilgisayar tercih edilmelidir. Öğrencilerin cihaz ve internet nedenli sorunlarından Merkezimiz sorumlu değildir. Sınavı tamamladığınızda oturum süresi içerisinde sınav formunun altında yer alan “GÖNDER” butonuna mutlaka basılması gerekmektedir. Aksi takdirde sınav formunuz gönderilmemiş olacaktır. Zamanında Formunu gönderemeyen öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır. Mazereti nedeni ile sınava giremeyen öğrenciler geçerli mazeretlerini kanıtları ile en geç 14.11.2023 tarihi mesai bitimine kadar [email protected] adresine bildirmeleri gerekmektedir. Oluşturulacak komisyon ile mazeret talepleri değerlendirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Sınavın Değerlendirilmesi ve Sertifikaların Dağıtılması

Sertifika dağıtımı ile ilgili açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Sınav oturumundan 50 ve üstü alan öğrenciler başarılı sayılırlar ve Sertifika almaya hak kazanırlar. Sertifikalar 16.11.2023 tarihinden itibaren uzemakademi.klu.edu.tr adresinden kullanıcı girişi yapılarak “Sertifikalarım” menüsünden dijital olarak indirilebilecektir. Sertifikanın doğrulaması, sertifika üzerindeki doğrulama bilgileri ile uzemakademi.klu.edu.tr/sertifika adresinden yapılabilecektir. Basılı Sertifika dağıtılmayacaktır." (haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi