Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezinde diyabete karşı farkındalık yaratmak amacıyla mavi halka oluşturuldu.

Riskinizi Bilin Sorumluluğunuzu Bilin sloaganı ile gerçekleştirilen etkinliklerin ilki İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenirken, etkinlikle alakalı; “14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Müdürlüğümüz personeli tarafından diyabetin simgesi olan mavi halka oluşturulmuş, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Murat KILIÇ tarafından “Riskinizi Bilin, Sorumluluğunuzu Bilin” sloganıyla tip 2 diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonları geciktirmek veya önlemek için yaşam tarzı değişikliğinin (sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin) önemi vurgulanmıştır” denildi.

İşte Kırklareli’nin Bugünkü Nöbetçi Eczaneleri İşte Kırklareli’nin Bugünkü Nöbetçi Eczaneleri

Clipboard01-320

Merkez Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezinde de etkinlik gerçekleşirken etkinlikle ilgili; “14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi personeli tarafından diyabetin simgesi olan MAVİ HALKA oluşturulmuş, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Esra ÇELİK tarafından “Riskinizi Bilin, Sorumluluğunuzu Bilin” sloganıyla tip 2 diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonları geciktirmek veya önlemek için yaşam tarzı değişikliğinin (sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin) önemi vurgulanmıştır” ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi)