Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda organize edilmesi planlanan kutlama programı olumsuz hava şartları nedeni ile Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

DSC_0128

Kurtuluş programı saat 13.30’da vatandaşların yoğun katılımı ile hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Ardından şanlı bayrağımız göndere çekildi.

Devamında temsili kıta komutanı öğrencisi Türk bayrağını Kırklareli Valisi Birol Ekici’ye sundu. Hemen sonrasında Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile  55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı  Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan’a çiçek takdim edildi.

DSC_0143

Öğrenciler tarafından Kırklareli Valisi Birol Ekici,  Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan’a Atatürk posteri sunuldu.

Ardından Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; temsili kıta komutanı öğrencisi, kurtuluş kızı ve Atatürk posteri sunan öğrenciye hediyelerini verdi.

DSC_0136

Hemen sonrasında Başkan Kesimoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Başkan Kesimoğlu konuşmasında, “Güzel Kırklarelimin aydınlık yüzlü insanları. Bu güzel ve coşkulu günde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Kurtuluş Bayramımız kutlu olsun. Atalarımız çok zorlu şartlarda bağımsızlığımızı kazandılar. Bugün bizler de kurtuluşumuzu  büyük bir heyecan ve coşku içerisinde kutluyoruz.  Güzel Kırklarelimin doğum günü kutlu olsun.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda can veren kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. “ ifadelerini kullandı.

Yerli Tohumlara Fenolojik Gözlem Yerli Tohumlara Fenolojik Gözlem

DSC_0163-1

Konuşma sonrasında  Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Asayiş Komando  Bölük Komutanlığı personeli tarafından tüfekli hareketler serisi yapıldı ve komando andı söylendi. Büyük ilgi ile izlenen gösteri sonrasında binler askerlerimizi ayakta alkışladı.

Programda aynı zamanda Kuvayı-Milliye kadınları, halk oyunları ve dans toplulukları gösterilerini sunarken, öğrenciler de şiirlerini okuyarak coşkunun en üst noktada yaşanmasını sağladı.

Bizler de Alternatif Medya olarak başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. (Gülşah Ayyıldız)

DSC_0159-1