Kırklareli Valisi Birol Ekici yeni yıl için verdiği mesajda, “Ülkemizin uzaya erişim çalışmaları kapsamında İğneada beldemizden fırlatılan sonda roketimizle zirveye ulaşılan bu başarılarımızın yanı sıra, eğitim alanında da okullarımızda yaptığımız fiziksel iyileştirme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. TEKNOFEST ve TÜBİTAK’ta öğrencilerimizin gösterdiği ulusal çapta başarılarla şehrimiz adını bir kez daha duyurdu. Genç sporcularımızın başarılarıyla gururlandığımız coşkulu bir yıl geçirdik. Sanayi alanında yeniliklere, yeni atılımlara imza atan girişimcilerimizle şehrimize yeni hizmet ve istihdam alanları yaratmış olmanın sevinci içindeyiz. İlimizde tarım alanında teknolojik ve yenilikçi atılımların çiftçilerimize ve şehrimize katacağı ivmenin haklı gururunu ve daha nice çalışmalarla dolu, Cumhuriyet’imizin 100. yılına yakışır bir seneyi ardımızda bıraktık.” İfadelerini kullandı.  

Kırklareli’nin huzur ve güvenlik olmak üzere her anlamda daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşların, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşların ve muhtarlar ile koordinasyon ve uyum içerisinde verimli çalışmalara imza atılan bir yıl geçirdiklerini dile getirdi.

Kırklareli Valiliği olarak, hizmet sunmakla mükellef olduklarını belirten Vali Ekici, “Vatandaşlarımızın memnuniyetini esas alan bir anlayışla, geride bıraktığımız bir yıl içerisinde Kırklareli’mizin sahip olduğu eşsiz potansiyeli harekete geçirerek şehrimizin kalkınması, büyümesi, markalaşması, tanıtılması için başlattığımız çalışmalarımıza şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla birlikte uyum, iş birliği ve koordinasyon içinde 2024 yılında da devam edeceğiz. Yeni yılda, özellikle ilimizin sahip olduğu bütün değerleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Kırklareli’nin her yönüyle bir marka kent haline gelmesi, en önemli hedefimiz olacaktır. Vatandaşlarımızın daha güzel bir yaşam sürmelerini temin edecek, huzur ve refahına katkı sağlayacak yatırım ve hizmetlerde bulunmayı sürdüreceğiz” Dedi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, “Bu vesileyle 2024 yılının, hizmet etmekten onur duyduğum siz değerli Kırklareli halkına, kamu vazifelerini icra etmekte olan bütün mesai arkadaşlarıma, aziz milletimize ve tüm dünya milletlerine sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularımla kutlarım.” Dedi. ( Haber Merkezi)

Kırklareli'nde 29 Şubat'ta Nikah Daireleri Boş Kaldı Kırklareli'nde 29 Şubat'ta Nikah Daireleri Boş Kaldı

1 (2)-4