Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekât Polislerinin de katılımıyla göçmen kaçakçılığıyla mücadeleye aralıksız bir şekilde devam ediliyor. Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla, Kırklareli Merkezi ve İlçelerinde sabit yol kontrol uygulama noktaları oluşturuldu.

Kırklareli İl Merkezinde 4, ilçede 8 adet olmak üzere toplam 12 sabit yol kontrol uygulama noktası kurulmuş olup, Kırklareli Merkezinde bulunan 4 kontrol noktasında 29 kadro personeli ve Özel Harekât Polisleri ile 24 saat esasına göre düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile mücadele sürdürülüyor.

Kontrol noktalarında göçmen kaçakçılığının yanı sıra asayiş ve trafik yönünden de kontroller yapılarak, vatandaşların can ve mal güvenliklerine yönelik tehditlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Düzensiz Göç, Göçmen Kaçakçılığı, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet, Narkotik Suçlar, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet ve benzeri suçlar ile Aranan Şahıslar ve Trafik İhlalleri kapsamında, Kırklareli genelinde günlük ortalama 3.000 GBT (Sahis) ile 1.500 Araç Sorgusu yapılarak denetimler 24 saat aralıksız sürdürülüyor. (Kadir Sinici)

5-1

Editör: Haber Merkezi