Milyonlarca emeklinin merakla beklediği zam oranının belli olmasının ardından 2021 Tüm Emekli Sen Kırklareli Şube Başkanı Hüseyin Budak tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Kök Aylıkları 8000 Lira Olanlar 1 Kuruş Zam Almayacak”

TÜİK’in enflasyonu doğru yansıtmadığını dolayısıyla maaş zamlarının da yetersiz olduğunun altını çizen Budak; “TÜİK verilerine göre Haziran ayı enflasyonu 1,64 /altı aylık enflasyon yüzde 24,7 olarak açıklandı. Haziran ayı enflasyonu çarşıya pazara göre değil, ekonomi yönetiminin siparişine göre ayarlandı.

Emeklilere, dul ve yetim aylıklarına yapılacak Temmuz ayı artışları, bu ayarlanmış 24,7'lik enflasyon oranı üzerinden hesaplanacak.

0946A380 6A7F 4777 9D56 2A81E8333Bb7

KIRKLARELİ; Ay-Yıldız Şeklindeki Peteklerle Meşe Balı Satıyor KIRKLARELİ; Ay-Yıldız Şeklindeki Peteklerle Meşe Balı Satıyor

Yetmedi, memur emeklilerine Ocak ayında yapılan zam gerekçe gösterilerek sadece yüzde 19,31 artış yapılacak.

Kök aylıkları 8000 liraya kadar olup on bin liraya tamamlanan emekliler, bir kuruş dahi artış almayacak, on bin lira almaya devam edecek” dedi.

“Emekliler Toplumun En Yoksulları Durumuna Düşürüldü”

Emeklilerin işsizlerden sonra toplumun en yoksul kesimi olduğunu belirten Budak; “Gördüğümüz gibi AKP yönetimi bilinçli bir sınıfsal tercih yaptı, ekonomi yangınının tüm yükünü emekçilere kesti.

Emekliler şu anda, işsizliğe mahkum edilmişlerden sonra toplumun en yoksulları durumuna düşürüldü.

Oysa ki yerli ve yabancı büyük sermayenin, dolar milyarderlerinin  kârları katlanmaya devam ediyor, onlara ardı ardına vergi muafiyetleri yapılıyor.

And olsun ki bu bu zulmünüze teslim olmayacağız; ülkemize, onurumuza, emeğimize, çocuklarımıza ve torunlarımıza sahip çıkacağız.Emekçi halk olarak kendi azim ve kararımızla kaderimizi elimize alacağız.

Thumbs B C 70A66A40E2B8C158Ea37D8339D8E7Ce7

Emeklilerin sabrı ve bilgeliğiyle, ''Birlikte Üreten, Eşitçe Bölüşen Türkiye'' idealimize ulaşmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimize dost da düşman da emin olabilir” şeklinde konuştu.

Muhabir: Volkan Abuy