Ülke genelinde Aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmada Kırklareli merkez ve ilçelerde toplam 22 ekip 75 personel ve 20 adreste yapılan eş zamanlı Aranan Şahıslar uygulamasında çok sayıda kişi yakalandı. Ekipler tarafından yapılan operasyonda hakkında, 10-20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan; 2 şahıs, 5-10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan; 3 şahıs, 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan; 2 şahıs, ifadeye yönelik aranması olan 2 şahıs yakalanırken farklı suçlardan aranan toplam 9 şahıs emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Ayrıca Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkezinde yapılan çalışmalar neticesinde; Ateşli Silahlara Muhalefet 6136 suçundan 1 adet ateşli silah, 10 adet fişek ve 1 adet şarjör ele geçirildiği bildirildi, uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan narkotik madde olduğu değerlendirilen 1 beyaz hap ve 4.85 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya 81 ilde gerçekleşen eş zamanlı operasyonlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “SİBERGÖZ-9” operasyonlarında toplam şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonlar devam ediyoruz. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Yasa Dışı Bahis Oynatanların, Bilişim Sistemlerini Kullanarak Nitelikli Dolandırıcılık Yapanların, Enselerindeyiz. Onlara Göz Açtırmayacağız Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde, Gaziantep Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından; Gaziantep, Manisa, Kocaeli, İstanbul, Mersin, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Erzurum, Gümüşhane, Kayseri, Malatya, Düzce olmak üzere ilde eş zamanlı olarak yapılan SİBERGÖZ-9 operasyonlarında Bilişim sistemlerinin Kullanarak Nitelikli Dolandırıcılık suçlarını işleyen toplam şüpheli yakalandı. Bu şahısların; Vatandaşlarla Oltalama siteleri üzerinden “Araç Sigortası yapmak vaadiyle” irtibat kurdukları, Sahte araç satış ilanları ile kapora bedeli talep ederek bu kişileri dolandırdıkları, 49 müştekiden haksız kazanç sağlandığı ve 70.000.000 TL (Yetmiş Milyon TL) banka hesap hareketliliği tespit edilmiştir. Operasyonda Tabancalara, Muhtelif miktarda metamfetamin uyuşturucu maddeye ve Çok sayıda dijital materyale el konulmuştur.” (Haber Merkezi)

WhatsApp Image 2023-11-29 at 09.18.53

Editör: Haber Merkezi