OSB’deki yatırımların istihdama yönelmeye başladığını aktaran Aytaç Babalıoğullu,  genişlemeyle birlikte  ayda 2 sanayi tesisinin, Kırklareli Valisi Birol Ekici’nin katılımıyla açılışının yapıldığını belirtti.

“Kırklareli’nde İşçi İhtiyacı Açısından Ciddi Bir Potansiyel Var”

Müdür Babalıoğullu, “OSB’de doğal olarak bir artış gözlenmekte. Yani bazı sektörlerde durağanlık olabilir ama Kırklareli’nde işçi ihtiyacı açısından ciddi bir potansiyel var. Doğal olarak da bu potansiyel sektörlerde artışa neden oluyor.” dedi.

Kırklareli’nde İhracaat %7,43 arttı Kırklareli’nde İhracaat %7,43 arttı

“İşçi Sayısı 5 Binlere Yükseldi”

İşçi sayısının 5 binlere yükseldiğini paylaşan Kırklareli İŞKUR Müdürü Aytaç Babalıoğullu, “Yaklaşık 3 bin olan çalışan sayımız şu anda 5 bine çıktı. Fabrikaların vaat ettiği sayılara ulaştığında net rakamları göreceğiz.  Bu sayının önümüzdeki yıllarda 40-45 bin kişi olacağı öngörülüyor. “ifadelerini kullandı.  

1-114

Babalıoğullu ayrıca beklenen bu hedefin en az 80 ile 90 bin nüfusa tekabül edeceğini vurguladı.

Kırklareli İŞKUR Müdürü Aytaç Babalıoğullu, “Biz OSB yönetim kurulunda değiliz ama Çerkezköy OSB’nin alan olarak 1 buçuk katı daha büyük bir alana sahip olacağız. Avrupa tarafına geçtiğimizde en büyük OSB Kırklareli OSB olacaktır.” ifadelerini kullandı. “(Ferdi Kurtbayram)