Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud’dayaz aylarının en çok dinlenenleri açıklandı. Yazın vazgeçilmez ismi olan Semicenk, ağustos ayında en fazla aranılan isimlerde de ilk sırada yer aldı. Ayrıca dinleyiciler, ağustosta en çok Edis ve Gülşen’in ‘Sor’ şarkısını sevdikleriyle paylaştı.

Çevirmenler, Kültür Uzmanı Olarak Aktif Rol Oynuyor Çevirmenler, Kültür Uzmanı Olarak Aktif Rol Oynuyor

Semicenk’i pop müziğin güçlü kadın seslerinden Simge ve İrem Derici takip etti. Yine Semicenk’in Doğu Swag ile birlikte seslendirdiği “Pişman Değilim” parçası Yerli Single listesinin lideri oldu. Semicenk’in sevilen bir diğer parçası “Geri Dönemedim” ikinci sırada, Simge’nin fenomen haline gelen “Aşkın Olayım” şarkısı ise listede üçüncü sırada yer aldı. Geçtiğimiz aylarda “Ali Cabbar” şarkısıyla sosyal medyada uzun bir süre gündem olan Emir Can İğrek’in “Parti İptal” albümü de Yerli Albümler kategorisinin şampiyonu oldu. Yazın en çok dinlenen albümleri arasında ikinci sırayı sevilen grup KÖFN’ün yeni albümü “Popstar” alırken, Simge’nin “Ben Bazen” albümü listenin üçüncü sırasına yerleşti.

Yabancılarda The Weeknd rüzgârı

Muud’da Yabancı Sanatçılar listesinde yaz ayları boyunca The Weeknd birinci oldu. The Weeknd’i Rema ve Taylor Swift izledi. Yazınen çok dinlenen albüm sıralamasında yine The Weeknd’in “The Highlights” albümü ilk sıraya yerleşirken listenin ikinci sırasında Rema - Rave&Roses Ultra, üçüncü sırasında Eminem - Curtain Call: TheHits albümü yer aldı. Rema&Selena Gomez – “Calm Down” şarkısı Yabancı Single kategorisinde zirvenin sahibi oldu. Listede “Calm Down” parçasını Jain’in Makeba ve Tom Odell’in “Another Love” şarkıları takip etti. (Basın Bülteni)