Kanun teklifinin meclise sunulmasının ardından basın mensuplarını ilgilendiren o teklif sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine geldi. Konu ile ilgili teklifi Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir verdi.

Vali Ekici, "Berat Kandili’ ne Milletçe Erişmenin Mutluluğu İçindeyiz" Vali Ekici, "Berat Kandili’ ne Milletçe Erişmenin Mutluluğu İçindeyiz"

MHP Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yeşil pasaporta ilişkin kanun teklifi sundu. Teklif, 15 yıl mesleki kıdemi bulunan basın kartı sahibi basın mensuplarına hususi damgalı pasaport verilmesini öngörürken Özdemir, konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “15 yıl mesleki kıdemi bulunan basın kartı sahibi basın mensuplarına hususi damgalı pasaport verilebilmesine yönelik kanun teklifimizi meclisimize sunduk. Ülkemizin medya diplomasisini daha da güçlendirmesi gerektiği inancıyla hazırladığımız kanun teklifimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)