Kırklareli Tüm Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Erol Özsevimli ve dernek üyeleri, Kırklareli Üniversitesi Genç Yankı Topluluğu tarafından düzenlenen programda gençlerle buluştu.

Kırklareli Üniversitesi Genç Yankı Topluluğu’nun gerçekleştirdiği Cumhuriyet konulu programda üniversitelilerle buluşan Kıbrıs Gazileri, merak edilenlere sorulara yanıt verdi.

DSC_0733

Harekat sırasında geride bıraktıklarına özlem duyup duymadıklarının sorulması üzerine gaziler, o süreçte evli olmadıklarını yani eş ve çocuk özlemi çekmediklerini ama memleket ve aile özlemi çektiklerini söylediler. 12-16 ay arasında Kıbrıs’ta bulunduklarını ifade eden gaziler, pek çok anılarını gençlere aktardı.

Fuarda; Sucuk İn, Köfte Out! Fuarda; Sucuk İn, Köfte Out!

Öğrencilerin savaş ortamının nasıl bir yer olduğunun sorulması üzerine Dernek Başkanı Özsevimli, Türk askerinin dünyanın hiçbiryerindeki askerlere benzemediğini ve en cesur askerlerin Türk milletinden çıktığını ifade etti.

Gençlere ülkelerine ve devletlerine sahip çıkmaları mesajını veren Kıbrıs Gazileri, bu ülkenin gençleriyle gurur duyduklarını söylediler. (KADİR SİNİCİ)