Kırklareli’nin Demirköy ilçesi, İğneada beldesinde yaşanan sel felaketi dolayısıyla Kırklareli’nden birçok isim geçmiş olsun mesajları yayınladı. İşte o mesajlardan bazıları;

Kırklareli Valisi Birol Ekici; “Demirköy ve İğneada’da beldemizde aşırı yağışlar sebebiyle meydana gelen sel ve su baskınlarından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah tüm afetlerden ülkemizi ve aziz milletimizi korusun.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Demirköy ve İğneada'da meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun.”

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay; “Komşu İlçemiz Demirköy ve İğneada’da  dün başlayan ve bugün de artarak devam eden aşırı sağanak yağış, su baskınları ve sellerin yol açtığı olumsuz etkiler nedeniyle afet bölgesi haline geldi. Hızlı bir şekilde AFAD, İl Özel İdaresi, Sahil Güvenlik, itfaiye ve UMKE ekipleri ile birlikte askeri birlikler bölgeye sevk edildi ve hasar tespiti ile arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Yaşanan sel felaketi sebebiyle zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor,  Çevre Belediyeler ve Pınarhisar Belediyemiz Personellerinin de katıldığı ekiplerimize tüm çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kayıp olanların hızlı bir şekilde bulunmasını ümit ediyor, yaralılar acil şifalar diliyorum.”

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker; “Demirköy ve İğneada’da yaşanan sel felaketi nedeniyle üzüntümüz çok büyük. Yaşanan bu afet dolayısıyla yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum. Böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasını diliyor, Sayın Valimiz Birol Ekici başta olmak üzere, Jandarma, Emniyet Birimleri, AFAD, sağlık ekipleri ve tüm emeği geçen kurtarma ekiplerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kırklareli Ticaret Borsası; “Kırklareli İlimizin İğneada Beldesinde kuvvetli yağışların sebep olduğu selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz.”

Bugüne Kadar Yapılmayan Yollar Da Yapılacak! Bugüne Kadar Yapılmayan Yollar Da Yapılacak!

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahadır Kovankaya; “Geçmiş olsun Demirköy.. İlimiz Demirköy ilçesi, İğneada Beldesi, Sisli Vadi bölgesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızı arama kurtarma çalışmalarında devletimiz tüm imkanlarıyla sahada. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah.”

MHP Babaeski İlçe Başkanı Emre Vural; “Dün başlayan ve bugün de devam eden aşırı yağışlar sonrasında Demirköy ilçemiz ve İğneada beldemizde yaşanan su baskınları dolayısıyla, tüm bölge halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.” 

Kırklarelispor Kulübü; İlimizde ve İstanbul’da yaşanan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, ve milletimize başsağlığı diliyor, selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası; “Demirköy İlçemiz ile İğneada Beldemizde şiddetli yağış sonrası yaşanan su baskınlarından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

AK Parti Önceki Dönem Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler; “Kırklareli Demirköy ilçemizde ve İğneada beldemizde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza da Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim, Ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun.” (Ferdi Kurtbayram)