Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 11 Haziran 2024 Salı günü saat 14.00’da Kapalı Spor Salonunda düzenlendi. Mezun olan öğrenciler, mezun olmanın sevincini Türkiye’nin dört bir yanından gelen aileleriyle birlikte yaşadı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan mezuniyet töreninde Fakülte Birincisi ve Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencisi Miray İpekli mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Byhi Gr 11 06 2024 07D5F

Mesleki Yeterlilik Sınavında Ter Döktüler Mesleki Yeterlilik Sınavında Ter Döktüler

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Türkeş, törende yaptığı konuşmasında mezun öğrencileri en iyi şekilde eğiterek sektöre hazır hale getirdiklerini belirterek, öğrencilere çok çalışmaktan asla vazgeçmemeleri tavsiye etti. Türkeş, mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmaları temennisinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ise konuşmasında Mühendislik Fakültesinde çok güçlü bir kadroya sahip olduklarını belirterek, mezun öğrencilerin üzerinde emeği geçen hocalarımıza teşekkürlerini sundu.

Byhi Gr 11 06 2024 6A84B

Çocuklarının bu mutlu günlerinde onları yalnız bırakmayan ailelere de seslenen Şengörür, “Dört yıl evvel bize teslim ettiğiniz evlatlarınızı mühendislik eğitiminin gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip, nitelikli mühendisler olarak sizlere teslim ediyoruz. Öğrencilerimizin bugünlere gelmesinde siz çok kıymetli ailelerin emeği ziyadesiyle fazladır. Emekleriniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” cümlelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından fakülteden dereceyle mezun olan öğrencilere belge ve plaketleri takdim edildi. Mezuniyet töreni öğrencilerin yemin etmeleri ve ardından keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.

Muhabir: Volkan Abuy