Kırklareli Valiliği himayesinde Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen  “Cumhuriyetin 200.Yüzyılına Mektuplar” projesi kapsamında ortaokul öğrencileri 100 yıl sonrasına dair hayallerini, umutlarını ve beklentilerini anlattılar.

“100 Yıllar Yaşa Türkiye Cumhuriyeti”

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-Ge Birimi Personeli Uzman Öğretmen Gamze Pekkan projeyle alakalı açıklamasında; “Kırklareli Valiliği himayelerinde, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, öğrencilerimiz tarafından Cumhuriyet’in 200. yılına ithafen mektuplardan oluşan E-Dergi çalışmamızı tamamlamış bulunuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlarken, öğrencilerimizin 200. yılda neler hissedebileceklerini, neler hayal ettiklerini, neleri öngördüklerini bilmek ve hayal güçlerini geliştirerek onlarda farkındalık yaratmayı hedefledik. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de dediği gibi ‘’Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’ i biz kurduk, O’ nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.’’ Cumhuriyetimizin 100. yılında öğrencilerimize teşekkür ediyor ve Eğitim-Öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz. 100 Yıllar Yaşa Türkiye Cumhuriyeti! 100 Yıllar Yaşa Büyük Asır!” dedi.

01171638_WhatsApp_Image_2023-11-01_at_16.06.18

Bu Öğretmenler Sporda Da Başarılı Bu Öğretmenler Sporda Da Başarılı

“Cumhuriyetimizin 200. yılını hayal ederek, hayallerinizi kaleminize dökerek bizlerin umutlarını daha da yeşerttiniz”

İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun da açıklama yayınlayarak şu ifadeleri kullanıldı; “Cumhuriyet, sadece bir ulusal bayram değil, aynı zamanda bağımsızlık, özgürlük ve demokrasi yolculuğunun simgesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine olan bağlılığımızı ve Cumhuriyet'in ruhunu daha da derinlemesine anladık. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulan bu büyük cumhuriyet, Türk milletinin azmi, kararlılığı ve vatanseverliği sayesinde var oldu. Cumhuriyet, sadece geçmişi kutlamak değil, geleceğe dair umutları tazelemek için bir fırsattır. Geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimiz, Cumhuriyetimizin temel değerlerini devam ettirmenin ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımanın sorumluluğunu taşıyorsunuz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşkuyla kutlarken sizler, Cumhuriyetimizin 200. yılını hayal ederek, hayallerinizi kaleminize dökerek bizlerin umutlarını daha da yeşerttiniz. Sevgili gençler, yüreğinizden dökülen her sözcük, her cümle bizler için çok kıymetliydi. Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, başarının hayatınızdan eksik olmamasını temenni ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!” (Gülşah Ayyıldız)