Kırklareli Valisi Birol Ekici Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı. Vali Ekici mesajında şunları kaydetti; “Türk İstiklal Mücadelesinin Büyük Önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anlamanın en güzel yolu, veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet bıraktığı Cumhuriyetimizi gelecek nesillerimize aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bırakmaktır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.” sözü ile gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

Kesimoğlu’na Protokolden “Geçmiş Olsun” Ziyareti Kesimoğlu’na Protokolden “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” (Haber Merkezi)